FIE замінила рукостискання між фехтувальниками на «дистанційне вітання» – ЗМІ

Джерело: La Repubblica

Міжнародна федерація фехтування (FIE) оголосила про зміну правил поведінки після матчу на тлі нещодавньої відмови українки Ольги Харлан потиснути руку російській суперниці Анні Смірновій за підсумками поєдинку.

Як пояснюється, інцидент між Харлан і Смірновою “змінить правила фехтування”. Традиційне рукостискання після поєдинку буде замінено на “дистанційне вітання”, яке дозволить українцям не наближатися до росіян, навіть якщо вони будуть виступати як нейтральні спортсмени.

ДОВІДКОВО. Ольга Харлан перемогла Анну Смірнову з рахунком 15:7, однак після поєдинку обидві фехтувальниці повинні були “привітати” одна одну згідно з правилами Міжнародної федерації фехтування. Ольга відмовилась вітатись з росіянкою та запропонувала “стукнутися” шаблями замість традиційного рукостискання, але Смірнова відмовилася.

Харлан покинула доріжку, Смірнова залишилась і вимагала дискваліфікації українки згідно з регламентом. Росіянка сиділа на стільці, очікуючи результату рішення від організаторів.

Через 52 хвилини до неї підійшов офіційний представник турніру. Через декілька хвилин після цього Смірнова все ж залишила доріжку.

Ольга Харлан пройшла до наступного раунду, де мала зустрітись із представницею Болгарії Йоаною Ілієвою. Проте Національний олімпійський комітет (НОК) дискваліфікував Харлан, і переможницею автоматично визнали представницю Болгарії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.