Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС – «Енергоатом»

Зображення: telegram/ Енергоатом
Джерело: “Енергоатом”.
Попри підрив російськими окупантами дамби Каховської ГЕС, ситуація на Запорізькій атомній електростанції залишається стабільною та контрольованою.
Однак станом на 9 ранку 4 серпня фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Зараз він становить 16,27 м – цього достатньо для забезпечення потреб станції.
Рівень води в “гарячому” каналі Запорізької ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, – 17,19 м. У “холодному” каналі ТЕС рівень води сягає відмітки 10,79 м.
В “Енергоатомі” зауважили, що протягом останнього часу рівень води в обох каналах майже не падає, а показники вже не залежать від Каховського водосховища, адже росіяни його знищили.
А також нагадали, що енергоблоки ЗАЕС не працюють із вересня 2022 року, тож відтоді активного додаткового випаровування води зі ставка-охолоджувача не відбувається.
- 3 серпня члени Міжнародного агентства з атомної енергії були змушені відтермінувати свою місію на Запорізьку АЕС в Україні через те, що на шляху до станції було виявлено дві протипіхотні міни.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що Україна фіксує прізвища усіх російських атомників, які приїздять на Запорізьку АЕС, з метою застосування щодо цих осіб міжнародних санкцій.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.