Філіппіни звинуватили Китай в обстрілі їхніх суден з водометів
Джерело: BBC
У Філіппінах берегова охорона звинуватила Китай в обстрілі їхніх суден з водометів. Вони додали, що Пекін став їх блокувати у спірному Південнокитайському морі.
За даними берегової охорони, інцидент стався під час того, як їхній корабель супроводжував човни із припасами для філіппінських солдатів. Тоді вони перебували на острові Спратлі, який вважають спірною територією.
У Філіппінах назвали дії Китаю “надмірними та незаконними”, додавши, що це порушує міжнародне право. Також Державний департамент США висловив підтримку Філіппінам, засудивши “небезпечні дії” Пекіна. У США зинуватили в інциденті морську поліцію Китаю.
“Стріляючи з водометів і застосовуючи небезпечні блокувальні маневри, кораблі КНР заважали законному здійсненню Філіппінами свободи судноплавства у відкритому морі та поставили під загрозу безпеку філіппінських суден і екіпажу”, — ідеться в заяві Держдепу.
У Пекіні не коментували інцидент.
- Посольство Китаю в Росії розкритикувало поводження з п’ятьма громадянами Китаю, яким було відмовлено у в’їзді в Росію, назвавши таке поводження несумісним із загальними дружніми відносинами між двома країнами.
- Китай пропонує нові заходи для обмеження кількості часу, який діти та підлітки можуть проводити за своїми телефонами, оскільки країна спрямована на боротьбу з Інтернет-залежністю та намагається культивувати “добру мораль” і “соціалістичні цінності” серед неповнолітніх.
Жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.
Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, – можливо, такими ж давніми, як і сама планета.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.