Фільм «Дюна: Частина друга» знімали на об’єктиви від компанії з України

Джерело: працівник IronGlass Костянтин Гаркавий у Facebook

Під час створення фільму “Дюна: Частина друга” використовували об’єктиви виробництва України. Їхня розробка була завершена після початку повномасштабної війни з Росією.

Фото: Костянтин Гаркавий

Нещодавно розпочався світовий прокат американського фантастичного фільму “Дюна”. Виявилося, що під час зйомок активно використовували об’єктиви українського виробництва – IronGlass x VLFV Lens Rehousing – User Group.

“Я дуже радий, що ми встигли вчасно зробити пред серійні залізяки для Грейга Фрейзера, та він на повну використав їх на знімальному майданчику Duna. Тішить мене, що серед тисяч інших варіантів були обрані саме MKll від IronGlass, що вони чудово відпрацювали без нарікань на механіку та оптичну складову, що навіть у складні часи у воюючій країні можемо робити якісний продукт світового рівня та опинитися причетним до яскравих кіноподій. Тож ми продовжуємо наполегливо працювати, щоб ви могли насолоджуватися яскравим кіно”, – написав Костянтин Гаркавий.

Фото: Костянтин Гаркавий

Ці об’єктиви не вперше залучалися до кіносфери, але для фільму “Дюна” вони стали новим випробувальним полігоном.

Розробка корпусу та механіки почалася у 2021 році, прототипи були готові на початку 2022 року, але потім сталася повномасштабна війна з Росією. Попри ці труднощі, роботу продовжили – деякі працівники на місці, а деякі дистанційно.

Фото: Костянтин Гаркавий

Фото: Костянтин Гаркавий

Фото: Костянтин Гаркавий

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов повідомив, що українські БпЛА можуть завдавати ураження по цілях, розташованих на відстані до двох тисяч кілометрів.

В Україні запровадили нове державне свято — День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття, який щорічно відзначатимуть 21 травня. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.

У російсько-українській війні загинув брат офіцера Збройних сил України та народного обранця VIII скликання Ігоря Лапіна.

Бійці 93 окремої механізованої бригади “Холодний Яр” разом із сусідніми підрозділами відбили один з наймасштабніших штурмів останнім часом на Бахмутському напрямку в районі села Кліщіївка.

Росія продовжує розширювати внутрішні потужності з виробництва безпілотників, готуючись до своєї ударної кампанії проти України взимку 2024-2025 років.