Фільм «Ми не згаснемо» української режисерки отримав спеціальну відзнаку на міжнародному фестивалі MakeDox

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

Український фільм “Ми не згаснемо” режисерки Аліси Коваленко на Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox отримав нагороду — Onion Award. У стрічці розповідається про дорослішання підлітків на сході України, охопленого війною, та їхню подорож до вершин Гімалайських гір.

Підлітки Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лера вирішили іти за покликом своїх мрій попри те, що світ навколо них занепадає: шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає тощо.

Фільм створено за підтримки Держкіно, Польського кіноінституту та нідерландського фонду IDFA Bertha Fund — Classic Postproduction. Його продюсерами стали Валерій Калмиков, Яна Калмикова й Олексій Кобелєв. Крім того, креативними продюсерами є Стефан Сіоан й Аліса Коваленко, а операторами-постановниками — Сергій Стеценко й Аліса Коваленко.

Зауважимо, що MakeDox провели у Скоп’є, столиці Північної Македонії. Під час фестивалю презентують найцікавіші та інноваційні документальні фільми.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.