Фільм «Ми не згаснемо» української режисерки отримав спеціальну відзнаку на міжнародному фестивалі MakeDox
Джерело: Державне агентство України з питань кіно
Український фільм “Ми не згаснемо” режисерки Аліси Коваленко на Міжнародному фестивалі документального кіно MakeDox отримав нагороду — Onion Award. У стрічці розповідається про дорослішання підлітків на сході України, охопленого війною, та їхню подорож до вершин Гімалайських гір.
Підлітки Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лера вирішили іти за покликом своїх мрій попри те, що світ навколо них занепадає: шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає тощо.
Фільм створено за підтримки Держкіно, Польського кіноінституту та нідерландського фонду IDFA Bertha Fund — Classic Postproduction. Його продюсерами стали Валерій Калмиков, Яна Калмикова й Олексій Кобелєв. Крім того, креативними продюсерами є Стефан Сіоан й Аліса Коваленко, а операторами-постановниками — Сергій Стеценко й Аліса Коваленко.
Зауважимо, що MakeDox провели у Скоп’є, столиці Північної Македонії. Під час фестивалю презентують найцікавіші та інноваційні документальні фільми.
- 12 серпня у Локарно у Швейцарії відбулася церемонія нагородження переможців 76-го Міжнародного кінофестивалю, де український фільм “Степне” режисерки Марини Вроди отримав відзнаку за найкращу режисерську роботу.
- На американській стримінговій платформі Netflix з’явилася українська історична драма “Чорний ворон”. Режисером стрічки є Тарас Ткаченко.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Президентка Молдови Мая Санду повідомила, що 25 грудня російська ракета порушила повітряний сусідньої країни під час масованого удару по Україні.