Фільм «Звідки куди» про евакуацію українців здобув нагороду на Вільнюському кінофестивалі

Фото: Держкіно

Джерело: Держкіно

Документальний фільм про евакуацію українців “Звідки куди” здобув нагороду Best film на Вільнюському міжнародному кінофестивалі Kino Pavasaris.

У фільмі розповідається, як у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди не можуть визначитись тут і зараз, врешті вирішують відмовитися від того, що мають, і втекти від війни.

Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для переселенців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково.

“Звідки куди” – це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. Фільм створено у копродукції Польщі, Франції та України. Режисер: Мачек Хамела.

Фото: Держкіно

Вільнюський міжнародний кінофестиваль Kino Pavasaris – щорічний кінофестиваль, який з 1995 року відбувається у березні у Вільнюсі. Є найбільшим кінофестивалем Литви за кількістю фільмів та авдиторією. Цьогоріч фестиваль відбувався з 14 по 27 березня.

Станом на вечір 13 травня Сили оборони продовжують мужньо тримати оборону України. З початку доби відбулося 148 бойових зіткнень, противник завдав 6 ракетних, 30 авіаційних ударів із застосуванням 40 КАБів, майже 300 ударів дронами-камікадзе та здійснив понад 2,5 тисячі обстрілів позицій наших військ.

Перестановка в міністерстві оборони РФ є ще одним свідченням того, що глава РФ Володимир Путін “відчайдушно прагне підтримати” своє повномасштабне вторгнення в Україну, заявив 13 травня заступник речника Державного департаменту США Ведант Патель.

Компанія “Ел-енерго” режисера “Слуги народу” Олексія Кірющенка з жовтня 2023 року по травень 2024 року уклала 12 контрактів на понад 750 мільйонів гривень на постачання електроенергії від комунальних підприємств.

Станом на 13 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

Українські волонтери, котрі створили застосунок для перевірки приватності в месенджері Telegram, запропонували розробити захищений сервіс комунікацій у “Дії”, поінформували представники ГО “Аналітичний центр Інформаційних ресурсів”.