Financial Times назвала імена лідерів, у яких Зеленському варто було б повчитися цьогоріч
Джерело: FT
Остання серія російських ракетних і безпілотних атак на українські міста стала завершальною точкою у важкому році для президента України Володимира Зеленського. Він вчиться істині, з якою харизматичним лідерам доводилося мати справу протягом тисячоліть: добре бути втіленням важливої справи, але у важкі часи всі звинувачення будуть спрямовані на твою адресу, пише для щоденної британської газети Financial Times журналіст Алек Расселл.
На його думку, у 2024 році Зеленському варто було б повчитися лідерству в Сія Колісі, капітана південноафриканської команди-переможця Кубка світу з регбі. Його життєва історія слугує прикладом наполегливості. Він виріс в умовах гострої бідності і став першим темношкірим лідером команди. У жовтні цього року він вдруге поспіль, попри все, виграв чотирирічний турнір Кубка світу з регбі.
Його філософія проста: відкинути его. Колісі ніколи не був ні однією з суперзірок команди, ні найкращим стратегом.
“У всіх воєначальників бувають моменти, коли їм здається, що вони знають більше, ніж їх генерали, і іноді так і є. Зеленський, безперечно, мав розбіжності зі своїми командирами, що стало зрозуміло цієї осені, коли один із провідних генералів заговорив про патову ситуацію, термін, який Зеленський майже заборонив. Але, як сказав би Колісі, коли ви перебуваєте в обороні, може бути важливо дати можливість висловитися старшим товаришам по команді”, – зауважив Расселл.
Водночас він зазначив, що в Києві у Зеленського нібито “склалася репутація людини з автократичним мисленням”.
“Можливо, він міг би розділити відповідальність і увагу зі своїми міністрами та іншими українськими політичними лідерами в дусі національної єдності? Це також дало б зрозуміти його союзникам, а також їхнім виборцям, що в українській владі працює більше однієї динамічної людини”, – порекомендував журналіст.
Другим прикладом лідерства, на думку Рассела, є президентка Молдови Майя Санду. Крихітна країна-сусідка України також довгий час перебувала в тіні Росії і теж мріє про вступ до ЄС. Санду занурена в боротьбу з корупцією в судах і в політичній культурі. А це проблема, яка хвилює і Україну, йдеться в статті.
Санду визнає, що деякі речі – поза її контролем, але переконана, що необхідно продовжувати намагатися робити правильні речі. Це, безумовно, стосується і України. Адвокація важлива і корисна, але, на жаль для Києва, життєво важливе питання забезпечення фінансування з боку США і ЄС знаходиться поза його контролем.
Третій лідер, на якого, на думку Рассела, Зеленському слід звернути увагу, живе приблизно за 9500 кілометрів на схід від Києва. Політична культура Індонезії має багато спільного з українською. Президент країни Джоко Відодо досконало опанував мистецтво стримування занадто високих очікувань.
Зокрема, як пояснив автор, він звик говорити про свої наміри, втілювати їх, а потім розповідати, як він це зробив. Так він просував свою масштабну програму з будівництва мостів. Зараз він застосовує той же підхід до перенесення столиці.
- Британська щоденна газета Financial Times оприлюднила прогнози на наступний рік.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.