Фінляндія планує заборонити радянські символи

Джерело: Yle

Фінське державне керівництво розглядає можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.

Зокрема йдеться про серп і молот, а також свастику.

За словами депутата від Коаліційної партії Бена Цюсковича, він вніс до урядової доповіді пропозицію, що передбачає заходи щодо просування рівноправності та викорінення дискримінації.

Питання обговорювалося в робочій групі парламенту на стадії підготовки і зараз знаходиться на розгляді. Між членами урядових фракцій досі немає одностайності щодо заборони.

Цюскович зазначив, що він запропонував заборонити використовувати радянську емблему “Серп і молот”, оскільки під прапором СРСР із цією символікою було знищено мільйони невинних людей.

Разом з радянською символікою депутат закликає заборонити використання свастики як нацистського символу. Вона, як зауважили у виданні, вже заборонена у багатьох європейських країнах. Свастику тісно пов’язують із Голокостом та знищенням інших меншин під час Другої світової війни.

Голосування щодо цього питання заплановане на вересень.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.