Фінляндія планує залишити закритим кордон із Росією

Джерело: Yle

Фінляндія вирішила продовжити закриття пунктів пропуску на східному кордоні з Росією, яке планувалося завершити 14 січня.

“За нинішньої ситуації важко очікувати, що кордон буде відкрито”, — сказав журналістам співрозмовник.

Причиною цього рішення уряд вказує на інформацію, отриману від влади, згідно з якою діяльність Росії “не змінилася або змінюється після закриття східного кордону”.

Нове рішення про продовження закриття кордону буде прийнято у четвер, 11 січня, на засіданні уряду.

Міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен зауважила, що у неї немає інформації про будь-які зміни в діяльності Росії або її плани після закриття пунктів пропуску на кордоні.

  • Уряд Фінляндії намагається продовжити рішення щодо закриття кордону з РФ після 15 січня, коли спливає термін дії відповідного погодження. Нині триває пошук правових підстав.
  • 14 грудня 2023 року міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен заявила про закриття кордону з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.