Шукають правові підстави: Уряд Фінляндії намагається продовжити закриття кордону з РФ

Джерело: Helsingin Sanomat

Уряд Фінляндії намагається продовжити рішення щодо закриття кордону з РФ після 15 січня, коли спливає термін дії відповідного погодження. Нині триває пошук правових підстав.

Фінляндія планує тримати закритим кордон з РФ доти, доки триватиме російська гібридна операція з шантажу мігрантами.

Тимчасове рішення вважають більш імовірним варіантом, ніж закриття кордону на невизначений термін.

Уряд країни може послатися на інформацію розвідки, що якби прикордонні пункти знову відкрили, можна було б припустити, що Росія пропускатиме більше шукачів притулку до фінського кордону.

Уряд може тимчасово закрити кордон лише в тому випадку, якщо навіть після 14 січня на кордоні прибуде більша кількість шукачів притулку, ніж зазвичай. Рішення має бути прийняте не пізніше ніж за 24 години до набрання ним чинності.

Для закриття кордону з РФ на невизначений термін Фінляндія може скористатись законодавством про кордон, яке передбачає підстави запобігання серйозній загрозі громадському порядку, національній безпеці або здоров’ю населення.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо припустив, що уряд не відкриє кордон із Росією після 14 січня. Він пояснив, що влада країни має запобігти виникненню неконтрольованої ситуації не має.

Зауважимо, 14 грудня 2023 року міністерка внутрішніх справ Фінляндії Марі Рантанен заявила про закриття кордону з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.

29 листопада року Фінляндія закрила останній пункт перетину кордону з Росією. Кордон закрили на наступні два тижні, намагаючись зупинити надзвичайно великий потік мігрантів до скандинавської країни, який уряд та його союзники вважають організованим Москвою.

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.

Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.