Фінляндія може погодити розміщення військ США на довгостроковій основі

Джерело: Yle

Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий — Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.

Мета угоди полягає в тому, щоб армійці США мали у своєму розпорядженні об’єкти та території у Фінляндії, наприклад, для навчання, зберігання озброєння та обслуговування обладнання.

Збройним силам США, ймовірно, буде надано доступ принаймні до одного аеропорту та порту, а також доступ до деяких районів тренувань.

Приміщення, що відводяться США, можуть бути розташовані на території нинішніх гарнізонів Сил оборони або в безпосередній близькості до них.

У березні 2022 року президенти Саулі Нііністе та Джо Байден домовилися про поглиблення оборонної співпраці після повномасштабного нападу Росії на Україну.

Норвегія вже має подібну угоду про співпрацю зі США.

Зауважимо, російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що РФ “нарощуватиме сили на своїх західних кордонах після приєднання Фінляндії до очолюваного США альянсу НАТО”.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.