В РФ заявили про нарощування сили на західному кордоні «для протидії загрозі НАТО»

Джерело: Reuters

9 серпня російський міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що РФ “нарощуватиме сили на своїх західних кордонах після приєднання Фінляндії до очолюваного США альянсу НАТО”.

Зокрема Шойгу сказав, що Польща вже оголосила про плани посилити свою армію, і що він очікує, що значні сили та озброєння Альянсу будуть розміщені у Фінляндії, приєднання якої майже вдвічі збільшив сухопутний кордон РФ з НАТО.

Російський міністр назвав вступ Фінляндії в НАТО і майбутній вступ Швеції “серйозним дестабілізуючим фактором”. Скандинавські країни відмовилися від нейтралітету, якого дотримувалися впродовж багатьох поколінь холодної війни, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на початку минулого року.

На території Фінляндії, ймовірно, будуть розміщені додаткові військові контингенти і ударні озброєння НАТО, здатні вражати критичні цілі на північному заході Росії на значній глибині, – поскаржився Шойгу.

Тож в РФ розглядають питання щодо “створення Ленінградського і Московського військових округів” з одночасним посиленням угруповань військ РФ на своїх західних рубежах.

За словами Шойгу, Польща оголосила про намір створити найпотужнішу армію на континенті і стала “головним інструментом антиросійської політики Сполучених Штатів Америки”.

Він додав, що кількість військових підрозділів НАТО з-поза меж регіону, дислокованих у Східній Європі, зросла в два з половиною рази з лютого минулого року, і тепер їхня загальна чисельність становить 30 000 осіб.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.