Швеція звинуватила РФ у розпалюванні напруженості між арабськими країнами та Заходом

Джерело: The Guardian

Міністерство оборони Швеції стверджує, що Москва використовує протести в Стокгольмі для розпалювання напруженості між арабськими країнами та Заходом.

Шведська влада звинуватила Росію у спробі вплинути на те, як світ сприймає акції зі спаленням Корану за допомогою кампаній дезінформації арабською мовою.

Вважається, що це є частиною спроби зірвати процес приєднання країни до НАТО. Країна досі очікує на схвалення Туреччини та Угорщини.

Агентство психологічного захисту Швеції, яке входить до складу Міністерства оборони, заявило, що російські державні ЗМІ RT і Sputnik опублікували низку статей арабською мовою, в яких неправдиво стверджували, що шведський уряд підтримує спалення Корану.

З кінця червня влада зареєструвала близько мільйона схожих дописів арабською та іншими мовами. Попередження від агентства – органу часів холодної війни, який повернувся минулого року для боротьби з іноземною дезінформацією через ескалацію напруженості у відносинах з Росією – сталося після чергової акції зі спаленням у Швеції.

Раніше прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що ситуація “небезпечна”, “складна” і “використовується людьми, які хочуть завдати Швеції шкоди”, зокрема Росією, що може використати ситуацію на свою користь.

Це може бути зроблено для того, щоб запобігти вступу Швеції в НАТО, — пояснив Крістерссон.

Він наголосив, що важливо деескалувати ситуацію, і закликав населення використовувати свободу слова “відповідально та з повагою”.

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що працюватиме над тим, щоб заявка Швеції була схвалена, проте, також попередив, що цього не станеться, поки спалюють копії Корану.

Уряд Швеції також розглядає зміни, які могли б дозволити поліції заборонити публічне спалювання Корану, якщо це становить загрозу національній безпеці.

30 липня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан закликав вжити конкретних кроків для запобігання акцій.

Внаслідок російської атаки по будівельному гіпермаркету “Епіцентр” в Харкові загинули чотири людини та ще 40 поранених.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.