Перед посольствами Єгипту та Туреччини у Данії відбулися акції зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.

Данія та Швеція заявили, що висловлюють жаль з приводу спалення священної книги ісламу, але не можуть запобігти цьому згідно з правилами захисту “свободи слова”. Натомість минулого тижня протестувальники в Іраку підпалили посольство Швеції в Багдаді.

Демонстрація у Копенгагені групи “данських патріотів” відбулася після спалення Корану, яке група влаштувала 24 липня і минулого тижня перед посольством Іраку. За минулий місяць у Швеції сталося два таких інциденти.

24 липня МЗС Іраку закликало владу країн ЄС “швидко переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації” на тлі спалення Корану.

24 липня Туреччина заявила, що рішуче засуджує “підлий напад” на Коран, і закликала Данію вжити необхідних заходів для запобігання цьому “злочину на ґрунті ненависті” проти ісламу.

25 липня Міністерство закордонних справ Єгипту викликало тимчасового повіреного у справах Швеції, аби засудити акцію зі спалення.

Данія засудила підпали як “провокаційні та ганебні дії”, але заявляє, що не має повноважень блокувати демонстрантів.

Так, 25 липня, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що він “провів конструктивну телефонну розмову” з главою МЗС Іраку Фуадом Хуссейном. Сторони обговорили двосторонні відносини і спалення Корану.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

  • 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада, підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
  • Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
  • Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.