Перед посольствами Єгипту та Туреччини у Данії відбулися акції зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.

Данія та Швеція заявили, що висловлюють жаль з приводу спалення священної книги ісламу, але не можуть запобігти цьому згідно з правилами захисту “свободи слова”. Натомість минулого тижня протестувальники в Іраку підпалили посольство Швеції в Багдаді.

Демонстрація у Копенгагені групи “данських патріотів” відбулася після спалення Корану, яке група влаштувала 24 липня і минулого тижня перед посольством Іраку. За минулий місяць у Швеції сталося два таких інциденти.

24 липня МЗС Іраку закликало владу країн ЄС “швидко переглянути так звану свободу вираження поглядів і право на демонстрації” на тлі спалення Корану.

24 липня Туреччина заявила, що рішуче засуджує “підлий напад” на Коран, і закликала Данію вжити необхідних заходів для запобігання цьому “злочину на ґрунті ненависті” проти ісламу.

25 липня Міністерство закордонних справ Єгипту викликало тимчасового повіреного у справах Швеції, аби засудити акцію зі спалення.

Данія засудила підпали як “провокаційні та ганебні дії”, але заявляє, що не має повноважень блокувати демонстрантів.

Так, 25 липня, міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що він “провів конструктивну телефонну розмову” з главою МЗС Іраку Фуадом Хуссейном. Сторони обговорили двосторонні відносини і спалення Корану.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

  • 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада, підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
  • Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
  • Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.