Ірак висилає посла Швеції через акцію зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти запланованої акції зі спаленням Корану в Стокгольмі, що спонукало сотні протестувальників штурмувати та підпалити посольство Швеції в Багдаді.

У заяві уряду Іраку мовиться, що Багдад також відкликав свого тимчасового повіреного у справах у Швеції, а державне інформаційне агентство повідомило, що Ірак зупинив дію дозволу на роботу шведської компанії Ericsson на території країни.

Протестувальники проти ісламу, один з яких є іракським іммігрантом у Швеції, що у червні спалив Коран біля стокгольмської мечеті, подали заявку та отримали дозвіл від шведської поліції спалити Коран біля посольства Іраку 20 липня.

Протестувальники били ногами та частково знищили книгу, яку вони назвали Кораном, одначе залишили територію через годину, не підпаливши її.

Міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що персонал посольства в безпеці, але “іракська влада не виконала свій обов’язок” захистити дипломатичний корпус.

Уряд Іраку рішуче засудив підпал посольства Швеції, згідно із заявою офісу прем’єр-міністра Іраку Мохаммеда Шиа Ас-Судані, який оголосив це порушенням безпеки та пообіцяв захистити дипломатичні місії.

Водночас Багдад також проінформував шведський уряд, що “будь-яке повторення інциденту, пов’язаного зі спаленням Священного Корану на шведській землі, вимагатиме розриву дипломатичних відносин”, зазначили у заяві.

Рішення про відкликання тимчасового повіреного у справах Швеції прийнято на початку протесту в Стокгольмі, але ще до того, як протестувальники розійшлися, не спаливши Коран.

Більстром заявив, що штурм посольства був “повністю неприйнятним, і уряд рішуче засуджує ці напади”. Він додав, що “уряд контактує з високопоставленими представниками Іраку, щоб висловити занепокоєння”.

Посольство Фінляндії, яке є частиною того ж корпусу, що й шведське, також було евакуйовано, але персонал – у безпеці та не постраждав.

  • 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
  • Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
  • Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.

У День Збройних сил України Національний банк презентував нову обігову пам’ятну монету “Командування об’єднаних сил Збройних сил України” номіналом 10 гривень.

Урядовий посадовець Парагваю Арнальдо Чаморро був звільнений після того, як з’ясувалося, що він підписав так звану декларацію про взаєморозуміння з представниками вигаданої країни.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №3474-IX (законопроєкт №9656-д) щодо додаткового оподаткування банків. Раніше проєкт закону ухвалили парламентарі Верховної Ради. 

Посольство Китаю у Великій Британії закликало уряд “виправити свої помилки” після накладення санкцій на китайські компанії.

У середу, 5 грудня, президента Росії Володимира Путіна супроводжували на Близькому Сході чотири російські винищувачі під час його поїздки до Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів.