Посольство Швеції в Багдаді взяли штурмом і підпалили через плани спалення Корану

Джерело: Reuters

Сьогодні вранці, 20 липня, сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.

В заяві пресслужби міністерства закордонних справ Швеції зазначено, що весь персонал посольства в Багдаді перебуває в безпеці. Міністерство засуджує напад і наголошує на необхідності для влади Іраку захистити дипломатичні місії. 

Демонстрацію розпочали прихильники шиїтського священнослужителя Муктади ас-Садра, щоб протестувати проти другого запланованого спалення Корану у Швеції.

Муктада ас-Садр — один з духовних лідерів мусульман-шиїтів Іраку. З 2003 року керує радикальним релігійно-політичним рухом “Джамаат ас-Садр аль-Тані” і його воєнізованим крилом “Армія Махді”.

Раніше цього року шведська поліція відхилила декілька заявок на протести, які мали включати спалення Корану, посилаючись на міркування безпеки. Відтоді суди скасували рішення поліції, заявивши, що такі дії захищені широкомасштабними законами країни про свободу слова.

Люди збиралися біля посольства Швеції близько першої години ночі в четвер, вигукували гасла на підтримку Садра та штурмували будівлю посольства приблизно через годину.

“Так, так Корану”, – викрикували протестувальники.

Пізніше на відео було видно, як з будівлі в комплексі посольства підіймається дим, а протестувальники стоять на його даху.

30-річного ютубера Тревор Деніел Джейкоб з Ломпока, штат Каліфорнія, ув’язнили на шість місяців через опубліковане відео, на якому він навмисно розбиває свій літак.

Станом на 25 листопада 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 750 об’єктів культурної інфраструктури.

Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч з міністеркою оборони Бельгії Людивін Дедондер.

Фінська митниця повідомила у вівторок, 5 грудня, що дві фінські компанії підозрюються в експорті до Росії безпілотників та іншої військової продукції на суму понад 3 мільйони євро в порушення санкцій ЄС.

5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера, який було встановлено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою стимулювання участі людей в економічному та соціальному розвитку. Україна вважається країною, де волонтерський рух дуже розвинений у зв’язку з повномасштабною війною РФ проти України.