У Данії перед посольством Іраку відбулася акція зі спалення Корану

Джерело: Reuters

24 липня двоє протестувальників підпалили копію Корану, священної книги ісламу, перед посольством Іраку в столиці Данії, ризикуючи подальшим погіршенням відносин між двома країнами.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова. Своєю чергою, протестувальники в Іраку підпалили посольство Швеції в Багдаді.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції.

Двоє активістів належали до групи “данських патріотів”, що провела схожу демонстрацію минулого тижня та транслювала події в прямому етері у Facebook.

Організатор демонстрації в Копенгагені розтоптав Коран і підпалив його на таці з фольги поруч із прапором Іраку на землі.

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

  • 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада, підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
  • Швеція пришвидшить постачання оборонної техніки Україні.
  • Україна зі Швецією підписала угоду про обмін і захист секретної інформації — глава Міноборони.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.