Причина, чому Швеція дозволяє спалювати Коран, попри міжнародний спротив
Джерело: Euronews
Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах і поставило питання про те, чому такі дії дозволені.
Під час останнього інциденту іракець, який проживає у Швеції, топтав і бив ногою священну книгу Ісламу під час мітингу з двох осіб біля посольства Іраку в Стокгольмі.
Той самий іракець спалив Коран біля стокгольмської мечеті минулого місяця під час аналогічного протесту, який був схвалений поліцією.
На п’ятницю, 21 липня, були заплановані демонстрації в Ірані, Іраку та Лівані проти останніх протестів у Швеції.
У Швеції немає закону, який би забороняв спалення чи осквернення Корану, чи інших релігійних текстів. Як і в багатьох західних країнах, у Швеції немає законів про богохульство.
Багато мусульманських країн закликали шведський уряд не дати протестувальникам спалити Коран. Але у Швеції поліція, а не уряд, вирішує, чи дозволяти демонстрації.
Свобода слова захищена конституцією Швеції. Поліція має вказати конкретні підстави для відмови у дозволі на демонстрацію чи публічне зібрання, наприклад ризик для громадської безпеки.
Стокгольмська поліція відхилила дві заявки на протести проти спалення Корану в лютому, посилаючись на оцінку Служби безпеки Швеції про те, що такі дії можуть збільшити ризик терористичних атак проти Швеції. Але згодом суд скасував ці рішення, заявивши, що поліції потрібно посилатися на більш конкретні погрози.
Закон Швеції про ворожу мову забороняє підбурювання проти груп людей на основі раси, етнічного походження, релігії, сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.
Дехто каже, що спалення Корану є підбурюванням проти мусульман і має розглядатися як мова ненависті. Інші кажуть, що критика релігії повинна охоплюватися свободою слова.
Одному мусульману у Швеції стало цікаво, чи шведська поліція дозволить оскверняти священні книги інших релігій. Він вирішив перевірити це і попросив дозволу на акцію протесту біля посольства Ізраїлю, під час якої він заявив, що збирається спалити Тору та Біблію.
Хоча ізраїльські урядовці та єврейські групи засудили запланований акт і закликали шведську владу припинити його, поліція схвалила прохання чоловіка. Однак опинившись на місці події, чоловік відмовився від своїх планів.
- 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти запланованої акції зі спаленням Корану в Стокгольмі, що спонукало сотні протестувальників штурмувати та підпалити посольство Швеції в Багдаді.
- 20 липня сотні протестувальників увірвалися в посольство Швеції в центрі Багдада підпаливши його на знак протесту проти плану спалення Корану.
У Білому домі повідомили, що президент США Дональд Трамп продовжив на 90 днів термін для продажу американських активів TikTok.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що Росія вже становить загрозу для ЄС.
Представник Головного управління розвідки МО України Андрій Черняк заявив, що Росія активізує діяльність в Арктиці, розширюючи військову присутність і створюючи плацдарм для подальшої ресурсної експансії.
Після кількох місяців переговорів “сам з собою” (оскільки іранська влада явно не збиралась ні про що домовлятися) Трамп з головою поринув у новий сценічний образ – такого собі варлорда, який показово готується до масштабної повітряної кампанії та вимагає БЕЗУМОВНОЇ КАПІТУЛЯЦІЇ, передчуваючи “маленьку переможну війну”.
Стало відомо ім’я чоловіка, який загинув унаслідок атаки РФ по багатоповерхівці Києва 17 червня. Його батьки увесь день чекали біля зруйнованого будинку, сподіваючись на порятунок сина.