У Туреччині закликали Швецію вжити заходів для припинення акцій зі спаленням Корану

Джерело: Reuters

30 липня міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан закликав Швецію вжити конкретних кроків для запобігання акцій зі спаленням Корану, повідомило джерело в МЗС країни.

Під час телефонної розмови Фідан зазначив своєму шведському колезі Тобіасу Більстрому, що продовження таких “мерзенних дій” під виглядом свободи слова є неприйнятним, наголосило джерело.

Сторони також обговорили заявку Швеції на членство у НАТО, додало джерело.

Зауважимо, 27 липня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстром заявив, що країна не санкціонує та не схвалює акції зі спалення Корану, але це дозволено шведськими законами про свободу слова.

26 липня Швеція звинуватила Росію у поширенні дезінформації, спрямованої на те, щоб завдати шкоди репутації влади та спробам скандинавської країни приєднатися до НАТО.

Більстром зазначив, що спілкувався з міністрами закордонних справ Ірану, Іраку, Алжиру та Лівану, а також з генеральним секретарем ООН. Нині він проводить переговори з генеральним секретарем Організації ісламських країн.

Глава МЗС пояснив, що це “довгострокова проблема, тож швидких рішень не існує”.

Минулими тижнями у Швеції відбулося кілька акцій зі спаленням копії Корану, що викликало обурення серед мусульман.

Протести вирували в Ірані та Іраку після того, як Данія та Швеція дозволили спалити Коран відповідно до правил захисту свободи слова.

Вже 20 липня Ірак вислав шведського посла на знак протесту проти акції. Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що особи, які оскверняють Коран, повинні зазнати “найсуворішого покарання”.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.