Швеція заявила, що стала мішенню дезінформації щодо НАТО та спалення Корану, яку підтримує Росія

Джерело: Reuters.

Міністр цивільної оборони Швеції заявив, що країна стала мішенню дезінформаційної кампанії, яку проводять “підтримувані Росією суб’єкти” з метою зашкодити іміджу країни-кандидатки на вступ до НАТО, стверджуючи, що вона підтримала нещодавні спалення Корану.

Прагнення Швеції вступити до НАТО після повномасштабного вторгнення Росії в Україну привернуло до неї міжнародну увагу, а низка демонстрацій, під час яких протестувальники спалювали копії Корану, обурила мусульман у всьому світі.

“Швеція є об’єктом дезінформаційної кампанії, яку підтримують державні та подібні до держави суб’єкти з метою завдати шкоди шведським інтересам і шведським громадянам”, – заявив міністр Карл-Оскар Болін.

Він також зазначив, що всі бачать, як підтримувані Росією суб’єкти посилюють некоректні заяви, наприклад про те, що шведська держава стоїть за оскверненням священних писань.

“Це, звичайно, абсолютно неправдива інформація”, – сказав міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін, додавши, що такі державні діячі намагаються “створити розкол і послабити міжнародний авторитет Швеції”.

Посольство Росії в Стокгольмі не відповіло на прохання прокоментувати зауваження міністра.

“Росія використовує ці можливості для просування свого порядку денного в ЗМІ, і, звичайно, мета цих повідомлень – розколоти нас на Заході і викликати занепокоєння і розкол тут, у Швеції”, – заявив Мікаель Остлунд, речник Шведського агентства психологічного захисту.

Він також зазначив, що, очевидно, однією з таких амбіцій з боку Росії є можливість ускладнити  вступ Швеції до НАТО.

Голову Сергокалинського району Дагестану Магомеда Омарова затримали силовики після подій у республіці 23 червня, під час яких невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.