Швеція заявила, що стала мішенню дезінформації щодо НАТО та спалення Корану, яку підтримує Росія
Джерело: Reuters.
Міністр цивільної оборони Швеції заявив, що країна стала мішенню дезінформаційної кампанії, яку проводять “підтримувані Росією суб’єкти” з метою зашкодити іміджу країни-кандидатки на вступ до НАТО, стверджуючи, що вона підтримала нещодавні спалення Корану.
Прагнення Швеції вступити до НАТО після повномасштабного вторгнення Росії в Україну привернуло до неї міжнародну увагу, а низка демонстрацій, під час яких протестувальники спалювали копії Корану, обурила мусульман у всьому світі.
“Швеція є об’єктом дезінформаційної кампанії, яку підтримують державні та подібні до держави суб’єкти з метою завдати шкоди шведським інтересам і шведським громадянам”, – заявив міністр Карл-Оскар Болін.
Він також зазначив, що всі бачать, як підтримувані Росією суб’єкти посилюють некоректні заяви, наприклад про те, що шведська держава стоїть за оскверненням священних писань.
“Це, звичайно, абсолютно неправдива інформація”, – сказав міністр цивільної оборони Карл-Оскар Болін, додавши, що такі державні діячі намагаються “створити розкол і послабити міжнародний авторитет Швеції”.
Посольство Росії в Стокгольмі не відповіло на прохання прокоментувати зауваження міністра.
“Росія використовує ці можливості для просування свого порядку денного в ЗМІ, і, звичайно, мета цих повідомлень – розколоти нас на Заході і викликати занепокоєння і розкол тут, у Швеції”, – заявив Мікаель Остлунд, речник Шведського агентства психологічного захисту.
Він також зазначив, що, очевидно, однією з таких амбіцій з боку Росії є можливість ускладнити вступ Швеції до НАТО.
- 25 липня невелика група антиісламських активістів провели акцію зі спалення Корану перед посольствами Єгипту та Туреччини в Копенгагені. Схожі протести відбулися у Данії та Швеції минулими тижнями, що розлютило мусульман.
- 24 липня двоє протестувальників підпалили копію Корану, священної книги ісламу, перед посольством Іраку в столиці Данії, ризикуючи подальшим погіршенням відносин між двома країнами.
- Нещодавнє публічне осквернення Корану у Швеції викликало гнівну реакцію в мусульманських країнах і поставило питання про те, чому такі дії дозволені.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.