Фінляндія стежить за підвищенням призовного віку в РФ: «Може збільшитися ризик нелегальної міграції»

Джерело: Yle

Влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.

Фінляндія почала жорсткіше відслідковувати ситуацію на кордоні з РФ після рішення Москви підвищити призовний вік до 30 років і зробити невиїзними громадян, що отримали повістки.

Внутрішньоросійські процеси можуть вплинути на ситуацію на кордоні. Ризик нелегального перетину може зрости, – пояснив заступник командувача Прикордонної служби Південно-Східної Фінляндії Юкка Луккарі.

За його словами, за час його служби в сусідній країні відбулося багато змін, але завжди складно передбачити, як це позначиться на кордоні.

Наразі на розгляді Міграційної служби Фінляндії перебуває 1275 запитів громадян РФ стосовно надання притулку. Наприкінці 2022 заявок було 1180, з яких 775 були пов’язані з мобілізацією. Міграційна служба очікує на спільну позицію ЄС відносно росіян, що тікають від війни. Рішення очікується вже восени.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.