Фінляндія планує закрити генконсульство Росії в Турку

Джерело: Yle.

З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.

Відповідне рішення ухвалено за підсумками обговорень між президентом країни Саулі Нійністе і комітетом Ради міністрів з питань зовнішньої політики та політики безпеки.

У комітеті Ради міністрів зазначили, що закриття генконсульства Росії в Турку є заходом у відповідь на закриття Генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі.

А також додали, що закриття Росією генконсульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі стало асиметричною відповіддю на раніше оголошену Фінляндією висилку російських дипломатів.

Додамо, що на початку червня очільник переговорів з формування нового уряду Фінляндії Петтері Орпо заявив, що обмеження на в’їзд в країну для російських туристів буде продовжено.

Відтак, новий уряд Фінляндії не планує відкривати кордон для російських туристів.

Дія запроваджених торік обмежень на в’їзд до Фінляндії для громадян Росії закінчиться, коли чинний уряд завершить свою роботу. Однак, за словами Петтері Орпо, новий уряд не буде нічого змінювати у цьому питанні.

“Очевидно, що обмеження на в’їзд збережуться, оскільки війна триває”, – зазначив Орпо.

Своєю чергою, Росія тоді ж оголосила, що закриє своє консульство в Лаппеенранті, а також відкличе згоду на діяльність петрозаводського та мурманського відділень Генерального консульства Фінляндії у Санкт-Петербурзі. Орпо назвав такий розвиток подій очікуваним.

Нагадаємо, що у вересні минулого року уряд Фінляндії ухвалив рішення закрити кордон для російських туристів.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.