Фінляндія офіційно закрила останній пункт перетину кордону з Росією

Джерело: SkyNews

Станом на 29 листопада Фінляндія закрила останній пункт перетину кордону з Росією. Кордон закрили на наступні два тижні, намагаючись зупинити надзвичайно великий потік мігрантів до скандинавської країни, який уряд та його союзники вважають організованим Москвою.

Фінляндія вирішила закрити всі пункти пропуску на кордоні через побоювання, що Москва використовує мігрантів для ведення “гібридної війни” з метою дестабілізації країни НАТО.

Влада Фінляндії стверджує, що близько 1000 мігрантів без віз або дійсних документів прибули на кордон із серпня, у чому Гельсінкі звинуватив Росію. Мігранти з таких країн, як Кенія, Марокко, Пакистан, Сомалі, Сирія та Ємен, в’їхали до Фінляндії з Росії в листопаді.

Рішення закрити усі пункти пропуску на кордоні означає, що між двома країнами можуть проходити лише вантажні поїзди.

Гельсінкі стверджує, що Москва направляє мігрантів до кордону у відповідь на рішення збільшити оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами. Раніше Фінляндія розлютила Росію, приєднавшись до НАТО та поклавши край десятиліттям військової позаблоковості через війну проти України.

Зауважимо, прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо раніше поінформував, що країна, у разі необхідності, закриє весь східний кордон.

Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.

Прикордонна служба Фінляндії повідомила про прибуття на кордон з РФ з вересня близько 300 мігрантів, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії. Окремо було зафіксовано 89 перетинів протягом дводенного періоду між 7 і 14 листопада — значне зростання порівняно з 91 випадками, зафіксованим з середини липня.

Десятки мігрантів прибули на закриті пункти пропуску Нуйямаа і Ваалімаа у Фінляндії 18 листопада і зібралися навколо вогнища при мінусовій температурі. Повідомляється, що влада Фінляндії розглядає можливість повністю закрити кордон з Росією.

Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.