Фінляндія може закрити останній пункт пропуску на кордоні з РФ

Джерело: Yle

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо повідомив, що країна, у разі необхідності, закриє весь східний кордон.

При необхідності Фінляндія закриє усі свої КПП. А ухвалення заяв про надання притулку буде зосереджено в іншому місці, — зазначив глава уряду.

22 листопада, на тлі ситуації з напливом мігрантів з країн Африки і Близького Сходу на кордоні Фінляндії з РФ Орпо повідомив, що Гельсінкі залишають відкритим лише один, найбільш важкодоступний КПП — перехід Раджа-Йосеп на північному сході країни.

Пункт перходу Раджа-Йосеп, що знаходиться за 250 км від Мурманська, є найбільш важкодоступним для росіян і працює чотири години на добу. Відтепер шукачі притулку зможуть подати заяву про надання міжнародного захисту лише там.

Загалом на російсько-фінському кордоні дев’ять КПП.

Раніше аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Росія використовує “відому тактику гібридної війни”, намагаючись створити кризу мігрантів на фінському кордоні.

Прикордонна служба Фінляндії повідомила про прибуття на кордон з РФ з вересня близько 300 мігрантів, переважно з Іраку, Ємену, Сомалі та Сирії. Окремо було зафіксовано 89 перетинів протягом дводенного періоду між 7 і 14 листопада — значне зростання порівняно з 91 випадками, зафіксованим з середини липня.

Десятки мігрантів прибули на закриті пункти пропуску Нуйямаа і Ваалімаа у Фінляндії 18 листопада і зібралися навколо вогнища при мінусовій температурі. Повідомляється, що влада Фінляндії розглядає можливість повністю закрити кордон з Росією.

Зауважимо, уряд Фінляндії має намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

Нагадаємо, влітку на південно-східному кордоні Фінляндії зафіксували 11 нелегальних перетинів, з яких сім – з Росії.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.

29 лютого президент Володимир Зеленський призначив бригадного генерала Володимира Карпенка командувачем Сил логістики Збройних Сил України.

Португальського пса Бобі, якого у 2023 році визнали найстарішим собакою у світі за версією Книги рекордів Гіннеса, позбавили титулу.

Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з Росії, заявив прем’єр-міністр Дональд Туск 29 лютого під час візиту до Варшави свого колеги з Латвії, котра вже запровадила таку заборону.

Mozilla Corp, розробник веббраузера Firefox, заявив про скорочення близько 60 робочих місць після призначення нового генерального директора компанії.