Фінська компанія експортувала в РФ запчастини для вантажівок на мільйони євро – Yle

Джерело: Yle

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

Як пояснили у виданні, переважно відправляли запчастини для шведських вантажівок Volvo та Scania. Компанія HD-Parts отримує запасні частини для авто напряму із заводів у Китаї, Гонконгу, Тайваню та інших країн і не має зв’язків з автомобільними компаніями Швеції.

Своєю чергою, представники HD-Parts категорично заперечують порушення санкційних обмежень. За словами засновника та голови правління компанії Лассе Ліндквіста, митниця перевіряла і схвалювала кожну поставку до Росії. При цьому, він стверджує, що має всі необхідні документи.

Окрім того, Ліндквіст підтвердив, що щонайменше три чверті постачань HD-Parts припадає на російський експорт.

На митниці Фінляндії відмовилися від коментарів і заявили про проведення перевірок.

Журналісти-розслідувачі проаналізували список запчастин, які перевозилися від HD-Parts в Росію, і виявили, що багато в чому деталі відповідають списку санкційних товарів.

За словами експерта із санкцій Ерленда Бйордведта, HD-Parts може бути найбільшим постачальником запчастин для вантажівок в Росію у всьому західному світі.

Водночас, за даними російської митниці, із Фінляндії в РФ вивозили також самі вантажівки. Зокрема, за час війни в Росію було доставлено близько десятка вживаних вантажівок Volvo та Scania, а також причепів інших марок. Вартість постачань становила сотні тисяч євро.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба за підсумками переговорів у Тирані з албанським колегою Іглі Хасані повідомив, що найближчим часом Албанія планує відкрити посольство в Києві.