Фінські артисти підписують петицію, щоб Ізраїль не допустили до Євробачення

Джерело: BBC News

Понад 1400 фінських артистів підписали петицію з вимогою заборонити Ізраїлю брати участь у Євробаченні через “воєнні злочини” в Газі.

Якщо Ізраїль не буде виключений із конкурсу, вони хочуть, щоб громадський мовник Yle відкликав заявку Фінляндії з конкурсу.

В Yle зазначили, що стежать за позицією Європейської мовної спілки (EBU), організатора конкурсу.

Серед підписантів – фінські художники Олаві Уусівірта, Paleface та Аксель Енстрьом, які представляли країну на конкурсі 2011 року.

Вони звинувачують Yle у подвійних стандартах, кажучи, що телекомпанія була однією з перших, хто вимагав заборони Росії брати участь у конкурсі 2022 року, “і ми очікуємо від Yle такого ж активного захисту цінностей і зараз”.

Через день після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році, представник Yle Вілле Вілен заявив, що атака Росії “суперечить усім цінностям, які представляють Yle та інші європейські мовники”. Й незабаром EBU заборонив Росії брати участь.

Вілле Вілен сказав, що ситуація в Ізраїлі та Газі “не зовсім однакова”.

“Як би це не було жахливо, це не війна міждержавної агресії, як між Росією та Україною”, — сказав він минулого місяця.

Керівник відділу комунікацій Yle Джере Нурмінен сказав, що компанія стежить за ситуацією та спілкується з EBU та іншими державними мовниками.

Yle також планує зустрітися з авторами петиції.

Минулого місяця ісландські музиканти висунули подібні вимоги телекомпанії Rúv.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли. 

14 липня виповнюється 38 років фронтмену рок-гурту Imagine Dragons та великому другу України Дену Рейнольдсу. Виконавець, будучи амбасадором платформи UNITED24, продовжує завзято підтримувати нашу країну на концертах. 

Перша леді Франції Бріжит Макрон оскаржить виправдувальний вирок двом жінкам, котрі що поширювали дезінформацію про її біографію.

У січні 2024 року парламент Південної Кореї ухвалив закон про заборону вживання собачого м’яса, давши фермерам час до лютого 2027 року на закриття бізнесу. Втім, за оцінками ЗМІ, на фермах країни досі утримується близько 550 000 собак, котрих необхідно перевести до притулків або знайти нові домівки.