Фон дер Ляєн підтримує політику Італії щодо мігрантів

Джерело: Politico

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла “скоординовану відповідь” Брюсселя на проблему міграції зокрема в Італії, пообіцявши покращити боротьбу з торгівлею людьми, посилити повітряне спостереження та розглянути нову європейську військово-морську місію в Середземному морі.

Після нашестя човнів на узбережжя Італії минулого тижня фон дер Ляєн відвідала італійський острів Лампедуза, де тисячі мігрантів нині перебувають у складних умовах. Її супроводжувала прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні.

У відповідь на кризу члени італійського уряду закликали до військово-морської місії ЄС, аби запобігти виходу човнів з Північної Африки. Вони також запропонували заходи щодо збільшення репатріації та подвоєння кількості центрів ув’язнення.

У відеозверненні Мелоні попередила не перетинати Середземне море через небезпеку. Ті, хто перетинає кордон незаконно, будуть “затримані та репатрійовані”, – наголосила вона.

Боротьбу з нелегальною міграцією не слід розглядати як завдання Італії, а як відповідальність Європи, – додала вона на Лампедузі. – Майбутнє Європи залежить від її здатності протистояти великим викликам.

Фон дер Ляєн оприлюднила план із десяти пунктів розв’язання проблем мігрантів.  Вона пообіцяла “європейське вирішення європейського виклику”, запевнивши жителів острова, що вони можуть “розраховувати на Європейський Союз”.

Читайте також: В ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів

План ЄС передбачає негайну допомогу агенції з питань надання притулку ЄС у роботі з мігрантами. Також передбачається підтримка прикордонного агентства ЄС Frontex у швидкому поверненні мігрантів, яким було відмовлено в притулку.

Ті, хто не мають права, не можуть залишитися, – заявила фон дер Ляєн.

Вона наголосила на необхідності боротьби з торгівлею людьми, тіснішій співпраці з такими країнами як Туніс, що отримуватимуть фінансування від ЄС.

Зауважимо, 11 квітня уряд Італії оголосив надзвичайний стан у сфері міграції після “різкого зростання” потоків через Середземне море.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.

Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у захоплених школах росіяни мають окремі посади для спотворення історії й зміни самоідентичності українських дітей.