Фонд Клуні визнали «небажаною організацією» у Росії
Джерело: генпрокуратура РФ
У РФ генпрокуратура визнала американську неурядову організацію Clooney Foundation for Justice (“Фонд Клуні за справедливість”) “небажаною” на території Росії.
За заявою генпрокуратури РФ, фонд “здійснює роботу, спрямовану на дискредитацію Росії”. Російська влада звинувачує Фонд у тому, що він “просуває ініціативи кримінального переслідування вищого керівництва Росії, публічно тиражує негативні псевдоекспертні оцінки російського законодавства про іноземних агентів та НУО”.
Фонд американського актора Джорджа Клуні та його дружини Амаль Клуні Clooney Foundation for Justice подав до суду на російських військових. 1 червня до Федеральної прокуратури Австрії подано позов з вимогою розслідувати злочини сексуального насильства та вбивства, скоєні російськими військами в Україні.
В основі лежать докази проти росіян, які у перші дні повномасштабного російського вторгнення захопили населений пункт на Київщині і зґвалтували там двох українських жінок.
Позов спрямований проти безпосередніх виконавців злочинів, а також семи командирів середньої та старшої ланок, визнаних підозрюваними.
Зазначається, що двох українок нетверезі росіяни у супроводі командира вночі забрали з їхніх домівок, бо “пацани просто хочуть розважитися”. Чоловіка однієї з жінок вони розстріляли, коли той спробував відбити дружину.
Згідно з позовом, після неодноразових зґвалтувань обом жінкам вдалося втекти та повернутися до своїх будинків. За кілька тижнів населений пункт було звільнено українськими військами. Одна з жінок залишилася там, інша виїхала до Австрії.
Австрійська некомерційна організація CEHRI провела докладний юридичний аналіз, який констатував, що Австрія має повноваження розслідувати ці злочини як військові та злочини проти людяності і розглядати їх в австрійських судах.
Злочини скоєно в рамках широко поширеної та систематичної практики порушень прав людини щодо цивільного населення на територіях, окупованих російськими військами, що було детально задокументовано органами ООН та іншими організаціями, – мовиться у заяві CFJ.
У справу включено докладні докази, зібрані під час виїзних розслідувань в Україні, а також комплексний аналіз даних із відкритих джерел, які використовуються для збору інформації про окремих злочинців, командні структури та інші докази.
Довідка. “Фонд Клуні за справедливість” засновано у 2016 році голлівудським актором Джорджем Клуні та його дружиною – адвокаткою з прав людини Амаль Клуні. Завданням є збирання доказів масового порушення прав людини та надання правової підтримки жертвам, а також робота, спрямована на те, щоб порушників притягнули до відповідальності. Наразі фонд веде свою діяльність у більш ніж 40 країнах світу.
- Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.
Науковці зафіксували новий вид рідкісної фауни на території Нобельського національного природного парку — бджолу-тесляра.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна вислала двох українських дипломатів й назвав їх “шпигунами”.
Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.
Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.
Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.