Фонд Порошенка профінансує відбудову зруйнованого «шахедом» Музею Шухевича 

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Фонд Петра Порошенка має намір профінансувати відбудову Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові. У ніч на 1 січня будівлю знищив російський “шахед” під час обстрілу.

Жити треба так, щоб тебе памʼятали, а вороги боялися навіть після смерті. Це про наших Степана Бандеру і Романа Шухевича. Місце, яке цілеспрямовано знищили сьогодні росіяни – не просто музей, це колишня штаб-квартира Головнокомандувача УПА. Це місце, де приймалися надважливі рішення для України початку 20 століття. Місце, де створювалася основа української армії та ідея незалежної української державності, – зазначив Порошенко.

Лідер “ЄС” наголосив, що росіяни, як справжні нацисти, знищують українську національну памʼять. Він нагадав, що це і музей Марії Примаченко, і музей Сковороди, і університет, де вчився Бандера. Проте, додав, що памʼять не спалиш ракетами.

Тож подружжя Порошенків вирішили відбудувати знищений музей Шухевича, щоб зберегти його для нащадків. Фонд Порошенка профінансує всі необхідні роботи.

Порошенко нагадав, що Роман Шухевич був надзвичайною людиною, завжди знав, куди рухатися. На початках він створив перший український бізнес Галичини і навіть рекламував фірму DAIMON, яка нині називається Duracell. Тоді як завдяки коштам не просто створив, але й фінансував величезну для того часу Українську повстанську армію. За час існування УПА вдалося створити цілу українську державу в підпіллі, зі своїм урядом, зі своїми грошима. Тільки за час існування УПА через неї пройшли близько 400 000 українців. Шухевич ще тоді наголошував, що ми “мусимо безкомпромісно боротися… свободи нам ніхто не подарує”.

Щоб знайти його будинок, СРСР влаштував блокаду Львівської області. Було задіяно близько 4 тисяч радянських силовиків. Через три місяці – стукіт у двері. Чекісти. Але він не дався в полон. Навіть після загибелі вони привезли малого сина Шухевича для опізнання тіла. Боялися, що це не він, боялися його помсти. Його бояться й досі, – переконаний політик.

Як наголосив лідер “Євросолідарності”, це історія великого Головнокомандувача, котрий зміг збудувати державу всередині імперії, зміг створити українську армію з нуля, та безмежно вірив в Україну.

Ми, українці, памʼятаємо. Музей житиме, – запевнив Порошенко.

  • Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що внаслідок атаки ворожого безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі знищено.
  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що українцям варто зважати на сигнали повітряної тривоги, закликавши зрозуміти, що російські війська не робитимуть жодних поблажок ні військовим, ні цивільним.
  • Тридцять першого грудня українським військам вдалося просунутися на південний схід від Куп’янська. Також Сили оборони продовжили позиційні бої з росіянами вздовж лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна.

Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу. 

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.

Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.

Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.