Фонд Порошенка звернувся до мера Львова з проханням «не гальмувати» процес відбудови музею

Джерело: пресслужба Фонду Порошенка

Фонд Порошенка направив відкритого листа Львівському міському голові Андрію Садовому з метою пришвидшення процесу відбудови Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.

У Фонді нагадали, що незабаром, ​5 березня, вшановуватимуть пам’ять Головного Командира УПА Романа Шухевича, який в цей день прийняв свій останній бій з енкаведистами у селі Білогорща поблизу Львова.

“​Прикро, що вшанування буде проходити на тлі зруйнованого будинку-музею Головного Командира, який підступно знищено в результаті ракетної атаки російськими загарбниками 1 січня 2024 р”.

Зазначимо, що п’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко звернувся з листом до директора Львівського історичного музею щодо співпраці у відновленні Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, зруйнованого під час російської атаки.

За даними Фонду, ​6 лютого на 21 позачерговій сесії Львівської обласної ради депутати прийняли рішення “Про відбудову, збереження та розвиток музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича”. 

У Фонді Порошенка наголошують, що, згідно зі згаданим рішенням, музей має бути відновлено в первісному вигляді, а Львівська ОВА спільно з Львівською обласною та міською радами повинні вжити заходів для збереження експонатів.

“​Звертаємось до Вас, як людини яка свідомо чи несвідомо гальмує процес відбудови музею, з проханням невідкладно прийняти рішення про відновлення будинку-музею в його первісному вигляді; визначити замовника робіт з відбудови музею; надати дозвіл на проведення будівельних робіт із відбудови музею та погодити необхідну проектно-кошторисну документацію у встановленому порядку”, – йдеться в листі.

У Фонді ще раз підтвердили свої зобов’язання щодо фінансування відбудови музею Романа Шухевича “незалежно від замовника робіт та вибраного під час прозорої тендерної процедури виконавця робіт”.

“​Генерал-хорунжий УПА Шухевич не має могили. Генерал Шухевич має місце останнього бою. Ми зобов’язані зберегти це місце для наших нащадків!”

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.