Forbes: РФ стягнула 500 танків на Куп’янськ. На них чекають тисячі українських дронів
Джерело: Forbes
П’ятсот танків, понад 600 бойових машин, сотні гаубиць, сорок тисяч війська. Згідно з даними східного командування України, РФ зібрала величезну армію для наступу на українське місто Куп’янськ.
Очевидно, що має на меті ця армія: відвоювати величезну частину Харківської області, яку росіяни ненадовго окупували у 2022 році, поки потужний український контрнаступ не звільнив більшу частину області наприкінці того ж року.
На меті у російських військових окупувати частину Харківщини. Зазначається, що такий “подарунок” хочуть зробити Путіну до кінця лютого. Вже у березні в РФ відбудуться так звані президентські вибори.
Натомість російському угрупованню протистоїть близько десяти українських бригад, котрі нараховують 20 000 військових, кілька сотень танків, бойових машин і гаубиць. Одначе, головною проблемою залишається дефіцит боєприпасів. Маючи 5-кратну перевагу у кількості снарядів, РФ може зосереджувати артилерію, не боячись українського контрбатарейного вогню.
Харків є другим містом в Україні, і в ньому знаходяться стратегічні військові промислові підприємства. Тож куп’янський гарнізон має триматися. Передбачаючи майбутній наступ, Міноборони України сформувало нові механізовані бригади і перекинуло їх у Куп’янськ для посилення.
Оскільки артилерійських боєприпасів у дефіциті, українські бригади кидають у росіян дедалі більше FPV: іноді тисячі на день по всьому фронту протяжністю у 965 км.
Але радіус дії такого безпілотника становить лише 2-3 кілометри. Цього надто мало для знищення російської артилерії, що розташовується за 20-25 км від фронту.
Оператори безпілотників оперативно впоралися з невеликими російськими штурмовими групами, які вже кілька місяців прощупують Куп’янський напрямок.
Але чи зможе рій безпілотників перемогти 500 танків і 650 бойових машин, які атакують за стіною артилерійського вогню?
- На Таврійському напрямку українські захисники нейтралізували або знищили 140 російських безпілотників різних типів.
- Речниця ОК “Південь” та речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат повідомили деталі атаки на російський десантний корабель “Новочеркаськ”.
- 4 листопада Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
- Збройні сили України атакували морську та портову інфраструктуру росіян на суднобудівному заводі “Залив” у тимчасово окупованій Керчі. За словами аналітиків, удар пошкодив корвет проєкту 22800 “Каракурт” на корабельні.
- В Україні триває 711-та доба повномасштабного вторгнення РФ. За цей час, станом на 3 лютого, українські захисники знищили більш як 388 тисяч російських військових.
Днями 16 громад Запорізької області отримали 74 сучасні зарядні станції від проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Обладнання допоможе забезпечити роботу органів влади навіть під час тривалих відключень електроенергії.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
13 січня президент Володимир Зеленський підписав указ №24/2025 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 січня 2025 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
13 січня президент Володимир Зеленський повідомив про результати розмови главою Франції Емманюелем Макроном.