Forbes: РФ стягнула 500 танків на Куп’янськ. На них чекають тисячі українських дронів

Джерело: Forbes

П’ятсот танків, понад 600 бойових машин, сотні гаубиць, сорок тисяч війська. Згідно з даними східного командування України, РФ зібрала величезну армію для наступу на українське місто Куп’янськ.

Очевидно, що має на меті ця армія: відвоювати величезну частину Харківської області, яку росіяни ненадовго окупували у 2022 році, поки потужний український контрнаступ не звільнив більшу частину області наприкінці того ж року.

На меті у російських військових окупувати частину Харківщини. Зазначається, що такий “подарунок” хочуть зробити Путіну до кінця лютого. Вже у березні в РФ відбудуться так звані президентські вибори.

Натомість російському угрупованню протистоїть близько десяти українських бригад, котрі нараховують 20 000 військових, кілька сотень танків, бойових машин і гаубиць. Одначе, головною проблемою залишається дефіцит боєприпасів. Маючи 5-кратну перевагу у кількості снарядів, РФ може зосереджувати артилерію, не боячись українського контрбатарейного вогню.

Харків є другим містом в Україні, і в ньому знаходяться стратегічні військові промислові підприємства. Тож куп’янський гарнізон має триматися. Передбачаючи майбутній наступ, Міноборони України сформувало нові механізовані бригади і перекинуло їх у Куп’янськ для посилення.

Оскільки артилерійських боєприпасів у дефіциті, українські бригади кидають у росіян дедалі більше FPV: іноді тисячі на день по всьому фронту протяжністю у 965 км.

Але радіус дії такого безпілотника становить лише 2-3 кілометри. Цього надто мало для знищення російської артилерії, що розташовується за 20-25 км від фронту.

Оператори безпілотників оперативно впоралися з невеликими російськими штурмовими групами, які вже кілька місяців прощупують Куп’янський напрямок.

Але чи зможе рій безпілотників перемогти 500 танків і 650 бойових машин, які атакують за стіною артилерійського вогню?

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.