Фракція «Європейська Солідарність» закликає негайно повернути роботу ВРУ до вимог закону

Джерело: пресслужба “ЄС”

Фракція “Європейська Солідарність” закликає негайно повернути роботу Верховної Ради України до вимог закону та регламенту.

У заяві “ЄС” зазначається, що стаття 88 Конституції України чітко визначає повноваження голови ВР та його заступників, які мають вести засідання Верховної Ради України та організовувати роботу парламенту, координувати діяльність її органів.

Зокрема, стаття 84 Конституції визначає, що засідання Верховної Ради проводяться відкрито, а її рішення приймаються виключно на пленарних засіданнях шляхом голосування.

Відтак “Євросолідарність” публічно звернулася до голови ВР з вимогою неухильного виконання своїх конституційних повноважень і закликала негайно повернути роботу найвищого законодавчого органу до вимог закону та регламенту.

“Для нинішнього керівництва ВР вже традицією стало виправдовувати свою непрофесійність і бездіяльність умовами воєнного стану. Воєнним станом виправдовують закриті засідання парламенту, недопуск журналістів до ВР, передачу каналу “Рада” в оренду приватній фірмі Банкової “Кінокіт”, перешкоджання діяльності опозиції, блокування міжпарламентської діяльності депутатів, заборону на відрядження, відсутність години запитань до уряду, неспроможність вчасно оголосити запити і сформувати актуальний порядок денний парламенту”, – йдеться у заяві фракції.

Також зазначено, що тепер воєнним станом виправдовують фактичну ліквідацію пленарних засідань і проблеми зі скликанням сесії.

У “ЄС” нагадали, що минулого тижня було скасовано пленарне засідання, на якому мали б розглядатися важливі законопроєкти.

“Наступний тиждень також має бути пленарним, але планують скасувати й ці пленарні засідання через відрядження керівництва ВР. Спроби перекласти з хворої голови на здорову, що начебто опозиція хоче ставити на обговорення поправки до законопроєктів, не витримують жодної критики. Це робота депутатів – подавати і розглядати поправки в комітетах і на пленарних засіданнях, аби вдосконалити законопроєкти”, – зазначили у фракції.

А також додали, що у березні парламент збереться на один день, аби проголосувати кілька постанов і ратифікацій.

У цей час нерозглянутим залишається законопроєкт про заборону московських попів, не готовий до другого читання законопроєкт про мобілізацію, законопроєкти, необхідні для отримання пакетів допомоги від МВФ, блокуються ініціативи опозиції, зокрема, створення ТСК щодо стану фортифікаційних споруд.

“Ми вимагаємо від керівництва ВР негайно повернутися до нормальної роботи парламенту, мінімум двох пленарних тижнів на місяць, години запитань до уряду, прозорості у висвітленні діяльності, повернути у ВР журналістів, припинити блокувати міжпарламентську діяльність, адекватно формувати порядки денні пленарних засідань.

 

Ми вимагаємо, аби наступний тиждень, як і було заздалегідь сплановано і анонсовано депутатам, був пленарним. Аби 20-22 березня ми розглянули законопроєкт про заборону московської церкви, створення ТСК щодо стану фортифікаційних споруд, законопроєкти про бізнес-клімат, інші нагальні проєкти”.

У заяві “ЄС” наголошується, що парламент країни, яка воює, не може збиратися раз на місяць.

“Навіть в березні-квітні 2022 року ми працювали ефективніше! Тому – наступний тиждень має бути пленарним! Якщо голова ВР їде у відрядження, засідання мають провести його заступники. Закликаємо всі фракції Верховної Ради доєднатися до позиції “ЄС” і наполягати на поверненні ВР до нормальної роботи”, – резюмували у “ЄС”.

Питання мобілізаційного віку та підготовки українських військових обговорювалося під час зустрічей віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної з посадовцями Європейського Союзу в Брюсселі. Вона повідомила, що ця тема зменшення мобілізаційного віку до 18 років була порушена з огляду на її актуальність у публічному просторі.

У Запоріжжі кількість загиблих внаслідок російського удару 10 грудня зросла до дев’яти осіб.

У 2024 році Україна досягла рекордних показників у галузях агропромислового комплексу. Зокрема, експорт цукру на рівні близько 700 тис тонн. Це стане найбільшим показником, починаючи з 2000 року.

В тимчасово окупованому Донецьку так званий “суд ДНР” виніс вирок дев’ятьом військовослужбовцям ЗСУ.

Питання про зниження мобілізаційного віку в Україні до 18 років порушувалося на зустрічах посадовців Європейського союзу з українською делегацією.