«Євросолідарність» вимагає від уряду зупинити тиск Держаудитслужби на КБ «Луч» – Геращенко

Джерело: Telegram-канал співголови фракції “Європейська Солідарність” Ірини Геращенко

Фракція “Європейська Солідарність” направила звернення до уряду з вимогою негайно втрутитися в ситуацію навколо ДП “Конструкторське бюро “Луч”, яке “кошмарить” Держаудитслужба, фактично зриваючи виробництво таких дефіцитних сьогодні ракет і снарядів.

“Нагадаю, саме через непрофесійні дії Кабміну, який видав дві взаємовиключні постанови щодо можливості /неможливості отримання прибутку від реалізації продукції ВПК, закупівля вітчизняної оборонки фактично блокується, а багатьом виробникам ДАС погрожує судами. Верховна Рада була змушена втрутитися в ситуацію і у вересні прийняла постанову “Щодо підтримки оборонно-промислового комплексу України в умовах воєнного стану”. Всі фракції і групи підписалися під цим документом для усунення перешкод у здійсненні господарської діяльності в оборонному секторі”, – зазначила депутатка.

Попри це, додала вона, лише протягом останнього тижня на підприємство з виробництва тепловізійних прицілів Archer прийшло НАБУ і вилучило не лише фінансову, але й проєктну, виробничу документацію.

“А в КБ “Луч” проходить третя перевірка Держаудитслужби. Нагадаю, голову цієї служби призначає уряд, нинішню керівницю Кабмін затвердив в грудні 2022-го року. І вона почала ретиво кошмарити оборонку. КБ “Луч” – одне з провідних розробників складових авіаційного та протитанкового озброєння і ракет. Діяльність ДержККБ “Луч” має стратегічне значення для оборонного потенціалу України”, – наголосила Ірина Геращенко.

За словами народної обраниці, нинішня ревізія діяльності ДержККБ “Луч” стосується включення отриманого підприємством прибутку до складу вартості продукції підприємства та сплати з нього податків. Тобто уряд намутив, а ДП страждає.

“При цьому ДАСУ не враховує того, що ДержККБ “Луч” за власні обігові кошти розробляє нові системи озброєння, ліквідовує наслідки ракетних ударів, відновлює та замінює пошкоджене обладнання і продукцію, здійснює релокацію виробництва та нарощує виробничі потужності. Вимагаємо від уряду негайно виконати постанову ВР і забезпечити безперешкодну діяльність ДержККБ “Луч” та інших стратегічних підприємств. А голову Держаудитслужби варто звільнити, бо її робота більше схожа на шкідництво, аніж на аудит”, – резюмувала співголова “ЄС”.

Служби безпеки Польщі арештували громадянина України, який хотів отримати фото військових автівок, які перетинають польсько-український кордон.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо в середу, 29 травня, відвідає Київ для переговорів з міністром фінансів України Сергієм Марченком та іншими урядовцями щодо майбутніх планів посилення санкцій проти Росії.

Після нещодавнього нападу мігранта на прикордонника, який зазнав ножового поранення, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про відновлення буферної зони на кордоні з Білоруссю. Він заявив про це під час пресконференції в селі Дубичі Церковні, недалеко від кордону з Білоруссю.

Джерело: Наталка Діденко Синоптикиня Наталка Діденко повідомила, що 30 травня в Україні побільшає дощів з…

П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” закликав європейців не дати жодного шансу проросійським політ силам на майбутніх виборах.