Франція анонсувала додаткові 200 млн євро для фонду підтримки української армії

Джерело: Franceinfo

У вівторок, 7 листопада, міністр збройних сил Франції Себастьян Лекорню повідомив, що уряд додасть 200 мільйонів євро до фонду підтримки Франції в Україні, щоб українська армія могла продовжити закупівлі французької техніки.

Відомо, що це є частиною розгляду, запланованого на середу, 8 листопада, в рамках так званого фінансового законопроєкту про “кінець управління” на 2023 рік, додав міністр. 

“Ви проголосували в комітеті за поправку, яка відкриває нові 200 мільйонів євро для фонду підтримки України, уряд зніме зобов’язання”, щоб уможливити вивільнення цих додаткових кредитів, – заявив Лекорню.

Про це міністр також виступав на початку розгляду кредитів на “оборонну” місію проєкту бюджету (PLF) на 2024 рік у першому читанні в Асамблеї. 

“Що дозволить нам також повернутися до нової стратегії придбання нової техніки для української армії”, — продовжив міністр, підкресливши, що війна Росії в Україні — це “конфлікт, від якого ми не повинні відмовлятися”.

Очікується, що бюджет Міністерства збройних сил Франції збільшиться на 3,3 мільярда євро у 2024 році (+7,5%) і досягне 47,2 мільярда євро, відповідно до того, що передбачено новим законом про військове програмування на 2024 рік.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.