Франція бореться зі «швидкою модою»: громадян чекають знижки на ремонт одягу та взуття

Джерело: ВВС

У Франції почне діяти система бонусів для заохочення громадян частіше ремонтувати свій одяг та взуття замість того, щоб позбавлятися його та купувати нове.

Як зазначається, з жовтня бонус надаватиметься у вигляді знижки в розмірі від €6 до €25 за ремонт.

Беранже Куйяр, молодший міністр екології, поскаржилася, що кожен рік у Франції на сміттєзвалищах опиняється 700 тисяч тонн одягу.

Для боротьби з цією проблемою уряд країни виділить 154 млн євро, що дозволить фінансувати проєкт протягом п’яти років.

Куйяр, своєю чергою, закликала “всі швейні майстерні та взуттєві підприємства приєднатися до цієї системи”, згідно з якою надаватиметься знижка у розмірі 7 євро за новий підбор і від 10 до 25 євро – за нову підкладку в піджаку, спідниці чи іншому одязі.

Як пояснили у виданні, мета цього проєкту полягає у підтримці сектору ремонту та створенні нових робочих місць.

Група Refashion, яка бере участь у проєкті боротьби зі “швидкою модою”, розповідає, що минулого року у Франції було продано 3,3 млрд предметів одягу, взуття та домашнього текстилю.

Водночас не всі оцінили таке рішення уряду Франції.

Відтак, бізнес-групи застерегли від “таврування” важливої французької галузі, а депутат від правих республіканців Ерік Поже скаржиться, що уряд “уже загруз у боргах на 3 млрд євро і повинен припинити викидати гроші французького населення на вітер”.

Стурбований можливими наслідками цієї реформи і Паскаль Моранд із Федерації високої моди. Зокрема його хвилює, чим це обернеться для брендів класу “люкс”.

“Шовкова органза не повинна вважатися менш довговічною, ніж поліестер, лише на підставі її фізичної міцності”, – зауважив він.

Інша частина французького плану щодо просування екологічно безпечної моди передбачає дотримання швейною промисловістю з 1 січня 2024 року нових правил маркування, що докладно описують вплив кожного виробу на навколишнє середовище.

У межах цього нововведення виробники повинні вказувати кількість води, необхідної для виготовлення одягу, використання хімікатів, ризик викиду мікропластику, а також помічати, чи використовувалися при пошитті одягу перероблені тканини.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.

У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.

У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.