Франція долучиться до підготовки українських пілотів на винищувачах

Джерело: пресслужба Міністерства оборони Франції

З 24 лютого 2022 року Франція та її європейські партнери демонструють непохитну єдність, щоб засудити повномасштабну війну РФ проти України та її народу, та відповісти на запити Києва про озброєння та техніку, щоб українські оборонці змогли захистити територіальну цілісність своєї країни.

Для Франції військова підтримка України організована навколо трьох основних етапів:

  • передачі озброєння
  • участь у програмах підготовки українських військовослужбовців
  • створення фінансових механізмів, які дозволять Києву безпосередньо купувати обладнання

Зауважується, що від початку війни Франція підтримувала Україну, надаючи комплексні засоби, адаптовані до вимог і потреб українців. Ці постачання завжди відповідають тим самим трьом критеріям: доставка того, що потрібно Україні, без послаблення французької армії та шляхом контролю ескалації.

Так, з кінця лютого 2022 року в Україну постачається необхідна техніка для протидії масованому російському наступу: протитанкові ракети, зенітні ракети, засоби індивідуального захисту та індивідуальне озброєння.

Франція постачила 18 САУ Caesar і забезпечила навчання щодо їх експлуатації. наголошується, що французька стратегія справді приділяє велике значення оперативним і довготривалим можливостям.

Також у відповідь на український запит щодо нарощування потенціалу у сфері протиповітряної оборони Франція надала, серед іншого, дві протиповітряні системи Crotale NG. У сфері артилерії країна спорядила реактивні системи залпового вогню, а також боєприпаси до них.

Сьогодні Crotale NG дозволяє Україні боротися з безпілотниками, ракетами та бомбардуванням з повітря, — мовиться у повідомленні.

У 2023 році військова підтримка Франції продовжилася та посилилася. У цьому контексті президент Емманюель Макрон 4 січня 2023 року анонсував нову підтримку України у сфері наземного транспорту з постачанням броньованих автомобілів AMX-10 RC.

Франція продовжила постачати боєприпаси та ракети “земля-повітря”, 12 нових Caesar, радар GM200, а також систему SAMP/T, яка сприяє посиленню можливостей протиповітряної оборони Збройних Сил України.

Під час саміту НАТО у Вільнюсі президент Франції також оголосив про передачу ракет SCALP.

Нині Франція бере участь у місії Європейського Союзу з військової допомоги Україні (EUMAM). Українські військові навчаються у Франції за трьома видами підготовки.

Водночас 15 травня 2023 року Макрон оголосив, що Франція запропонувала Україні можливість навчати пілотів на західних винищувачах спільно з кількома європейськими партнерами. Перші пілоти прибудуть на початку 2024 року. Після початкової підготовки, проведеної у Франції, вони продовжать навчання на винищувачах у європейських партнерів.

  • 29 листопада речниця МЗС Франції Анн-Клер Лежандр зазначила, що країна прагне укласти угоду стосовно “гарантій безпеки” з Україною на початку 2024 року.
  • 10 грудня, перебуваючи з робочим візитом в Аргентині, президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони зокрема обговорили деталі майбутнього оборонного пакета від Французької Республіки, що має суттєво посилити вогневі спроможності України, та актуальні потреби нашої держави в озброєнні.
  • Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний спільно з начальником Генерального штабу Сергієм Шапталою, командувачем Повітряних Сил Миколою Олещуком та командувачем Військово-Морських Сил Олексієм Неїжпапою провели телефонну розмову з начальником Об‘єднаного штабу Збройних сил Франції генералом армії Тьєрі Бюркаром.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.

Суд призначив черкащанці довічне позбавлення волі за держзраду. Жінка передавала ФСБ РФ дані про військові об’єкти.