Франція підготувала майже десять тисяч українських військових з початку війни

Джерело: пресслужба Генерального штабу ЗСУ
Згідно з даними Міністерства оборони Франції, станом на початок березня майже 10 000 військових України пройшли підготовку у країні з початку повномасштабного вторгнення РФ.
Зауважується, що окрім постачання зброї та військової техніки, “Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення навичок відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію”.
Навчання здійснюється на території Франції та Польщі переважно в межах Місії військової допомоги Європейського Союзу на підтримку України (EUMAM).
Ми відкрили двері для навчання українських пілотів з кількома іншими європейськими країнами — наголосив президент Франції Емманюель Макрон 15 травня 2023 року.
Загалом від початку повномасштабної війни Франція підготувала майже 10 тисяч українських військових, зокрема 8,8 тисячі у 2023 році.
Навчання відбувається за трьома напрямками.
- Перший: навчання, пов’язане з тактикою, впровадженням та обслуговуванням поставленого обладнання. Серед цього обладнання САУ Caesar, комплекси ППО Crotale NG та SAMP, розвідувальні машини AMX 10-RC та пускові установки реактивних систем залпового вогню.
- Другий — це спеціалізовані тренування. Вони спрямовані на критичні навички та охоплюють різні сфери, як-от охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, розмінування або розвідка.
- Третій — тактичні навчання, орієнтовані на ведення бойових дій у містах та окопах, їхня мета — зміцнити навички українських офіцерів командувати ротою чи батальйоном.
У пресслужбі наголосили, у 2024 році мета полягає в тому, аби поширити підготовку на повітряну та військово-морську складову Сил оборони України.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Франція долучиться до підготовки українських пілотів на винищувачах. Для Франції військова підтримка України організована навколо трьох основних етапів: передачі озброєння; участь у програмах підготовки українських військовослужбовців; створення фінансових механізмів, які дозволять Києву безпосередньо купувати обладнання.
- Франція готова поставити Україні додаткові обсяги техніки та озброєння, та запустити деякі спільні проєкти у сфері оборонної промисловості.
- Українська переговорна команда на чолі із заступником керівника Офісу президента Ігорем Жовквою провела черговий раунд переговорів із Францією щодо укладення двосторонньої безпекової угоди.
- Франція вже незабаром зможе спорядити Україні 78 гаубиць Caesar і збільшить постачання снарядів, щоб задовольнити термінові потреби Києва в боєприпасах для боротьби з повномасштабним вторгненням Росії, заявив міністр оборони Себастьян Лекорню.
- Радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що президент Франції Емманюель Макрон має абсолютне право розглядати можливість відправки військ на територію України.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.