Франція підтвердила випадки дезертирства українських військових під час навчань
Джерело: France24
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Кількість дезертирів серед тих, хто проходив підготовку у Франції, незначна, із них проходили підготовку бійці 155-ї бригади, – зазначив представник французької армії. – Була певна кількість дезертирства, але випадки залишаються дуже незначними, враховуючи кількість осіб, котрі пройшли навчання.
За словами високопосадовця французької армії, українські військові, котрі проходили підготовку у Франції, підлягали дисциплінарному режиму, “запровадженому українським командуванням”.
Французька армія тренувала на території Франції 2300 солдатів бригади “Анна Київська”. Більшість солдатів були строковиками без бойового досвіду. Їх супроводжували 300 українських наглядачів.
Решта 2200 бійців бригади проходили навчання в Україні.
Додамо, 9 жовтня 2024 року міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном. Вони спільно заслухали доповідь керівництва навчального центру, де проходить підготовку наш підрозділ, який у Франції називають бригадою Анни Київської.
Зауважимо, за перші десять місяців 2024 року з української армії дезертувало більше військових, ніж за два попередні роки повномасштабної війни, розв’язаної Росією. З січня по жовтень Прокуратура України порушила близько 60 тис. кримінальних справ стосовно військових Збройних сил України, що залишили свої позиції. Один з офіцерів 123-ї бригади ЗСУ заявив, що за майже три роки повномасштабного вторгнення в його підрозділі жодного разу не було проведено ротації.
За словами джерела у польських силових структурах, близько 12 новобранців ЗСУ щомісяця самовільно залишають навчальні табори для них на території Польщі.
- Служба безпеки затримала дезертира, який за вказівкою російської розвідки коригував удари окупантів по Вінницькій та Сумській областях.
- Франція профінансує постачання 12 САУ Caesar для України, користуючись з відсотків від заморожених російських активів.
- Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей. Літаки зможуть нести ракети класу “повітря-земля”.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.