Франція та Німеччина виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна

Джерело: The Guardian.

Франція та Німеччина виступили проти продовження обмежень на експорт українського зерна до Угорщини, Польщі, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Вчора президент України Володимир Зеленський назвав плани продовжити обмеження експорту українського зерна абсолютно неприпустимими.

Таку позицію на зустрічі міністрів сільського господарства блоку в Брюсселі підтримали країни ЄС, включаючи Німеччину і Францію.

Зокрема, міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір заявив, що Європейська комісія повинна чітко дати зрозуміти, що будь-яке продовження обмежень неможливе.

Він наполягав на тому, що внутрішньополітичні суперечки у Польщі напередодні виборів, які відбудуться пізніше цього року, не повинні розігруватися “на спині України”.

Своєю чергою, міністр сільського господарства Франції Марк Фесно заявив, що не може бути ніяких односторонніх заходів, “ніяких індивідуальних авантюр, тільки колективна відповідь на виклик дестабілізації ринків”.

Речниця Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер заявила, що Брюссель “дуже інтенсивно” працює з п’ятьма країнами-членами ЄС та Україною, намагаючись знайти рішення.

“Ці заходи є цільовими і тимчасовими. Вони були запроваджені у зв’язку з дуже специфічною ситуацією, пов’язаною з логістичними перешкодами та спрощенням торгівлі, яка склалася в цих прикордонних країнах”, – резюмувала речниця Єврокомісії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.