Франція веде переговори з Великою Британією та Україною щодо миротворців – Макрон
Джерело: Reuters
Франція консультується з партнерами щодо потенційної підтримки України військами, заявив президент Франції Емманюель Макрон, не уточнюючи, що може включати така присутність.
Ми працюємо над присутністю та стратегічним впливом країн-партнерів. Відбулося кілька консультацій між нашими британськими, французькими та українськими начальниками штабів… і все це стає зрозумілішим і прогресує, – наголосив Макрон. – Ключ до всього — це наявність військ в Україні, — додав він.
Макрон приєднався до лідерів Великої Британії, Німеччини та Польщі під час візиту до Києва в суботу, під час якого вони провели телефонну розмову з Трампом.
Додамо, з 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Попередній формат миротворчої операції передбачає розгортання західного контингенту лише після набуття чинності мирної угоди. Українська армія залишатиметься головною силою стримування, тож, за словами західних посадовців, боєздатні ЗСУ мають стати невід’ємною частиною коаліції. Тим часом Кремль наполягає на значному скороченні чисельності українських військ та їхнього забезпечення.
Згідно з попередніми планами, війська коаліції мають гарантувати безпеку критично важливих об’єктів інфраструктури, великих портів і міст, розташованих на відстані від лінії фронту.
Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.
Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
Емманюель Макрон наголосив, що розміщення миротворчих військ в Україні, котре запропонували Велика Британія та Франція в межах угоди про припинення вогню з Росією, – це питання, яке має вирішити Київ, а не Москва.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що “продовжить працювати з обома сторонами” для припинення війни в Україні, і очікує, що новий тиждень стане “великим”.
- Президент Франції Емманюель Макрон зробив гучну заяву під час свого візиту до Києва та після розмови з президентом США Дональдом Трампом. Лідери країн запропонували чіткий план припинення вогню.
- Естонія може відправити роту солдатів до України у випадку потенційної миротворчої місії.
19 червня парламент Латвії ухвалив закон “Про обмеження угод, що загрожують національній безпеці”, котрий забороняє громадянам Росії та Білорусі набувати у власність нерухомість на території країни.
За даними Politico, запланована зустріч голови Офісу президента України Андрія Єрмака з Держсекретарем Марко Рубіо була скасована в останній момент. Натомість вони лише випадково зустрілися у коридорах Білого дому.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак регулярно відвідує Вашингтон, однак, за даними Politico, викликає роздратування як у прихильників Дональда Трампа, так і у представників колишньої адміністрації Байдена.
У Києві під час російської атаки у ніч на 17 червня загинув громадянин США — волонтер Фред Гранді.
20 червня Рада Безпеки ООН проведе позачергове засідання на вимогу України через чергову масовану комбіновану атаку Росії.