Французька оборонна компанія Thales створить спільне підприємство в Україні

Джерело: Герман Сметанін

Французька оборонна компанія Thales створить спільне з АТ “Укроборонпром” підприємство в Україні.

Підприємство зосередиться на розробці технологій для підсилення систем протиповітряної оборони, вдосконалення радарних систем, розробки засобів радіоелектронної боротьби, а також вдосконаленні тактичного звʼязку та оптико-електронних систем.

Окрім спільного підприємства, Thales вже тривалий час співпрацює з українською оборонною промисловістю.

Як пише Мілітарний, компанія Thales має досвід у розробці радіолокаційних станцій, які також стоять на озброєнні України, зокрема модель Ground Master 200, що передала Франція для посилення ППО України.

Компанія спеціалізується на виробництві оптичних прицілів і тепловізорів, які використовуються в системах протиповітряної оборони, системах керування вогнем танків та іншої броньованої техніки.

Підприємства у складі групи Thales займаються також виробництвом ракетного озброєння, систем захисту, а також розробкою комплексів протиповітряної оборони та іншого.

В листопаді 2024 року бельгійське відділення компанії Thales підписало меморандум про співпрацю з українським оборонним підприємством для спільного виробництва ракет, призначених для протидії російським безпілотникам.

23 березня у Джидді (Саудівська Аравія) відбудуться нові перемовини між делегаціями США та РФ. Сторони обговорюватимуть домовленості, досягнуті між американським та російським президентами під час телефонної розмови 18 березня.

19 березня відзначають День клієнта та Міжнародний день ремісників і ремісниць. Християни сьогодні вшановують мучеників Хризанта і Дарію.

За даними синоптиків у середу, 19 березня, в окремих областях очікуються опади.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.