Французка побила світовий рекорд скелелазіння, піднявшись на Ейфелеву вежу
Джерело: The Guardian
Французька альпіністка побила світовий рекорд у лазінні по канату, піднявшись на другий поверх Ейфелевої вежі.

Фото: The Guardian
34-річна Анук Гарньє піднялася на висоту 110 метрів за 18 хвилин, щоб встановити новий рекорд і зібрати гроші на підтримку онкохворих.
“Моя мрія збулася. Це чарівно. Якщо я ніколи не сумнівалася в чомусь, так це в тому, що я збираюся це зробити”, — сказала Гарньє.

Фото: EDNEWS
Попередній світовий рекорд належав південноафриканському спортсмену Томасу Ван Тондеру, який у 2020 році піднявся мотузкою між Соуето-Тауерс у Йоганнесбурзі на 90 метрів.
Зараз Анук Гарньє є новою рекордсменкою зі скелелазіння. Вона почала займатися цим у 2022 році після перемоги на чемпіонаті світу з перешкод у своїй віковій категорії. Тоді вона почала шукати новий виклик.
Гарньє розповіла, що цілий рік готувалася до цього. Альпіністка сказала, що вона також хотіла зібрати гроші для Ліги проти раку після того, як її матері діагностували цю хворобу.
“Я бачила, як сильно вона бореться. Я хотіла внести свою лепту”, – сказала Гарньє.
Тепер вона планує повернутися до бігу з перешкодами та нестиме олімпійський вогонь у травні в Марселі, але зізналася, що вже думає про майбутні виклики.
“Я в чудовій формі, і маю намір підтримувати її протягом наступних 10 років”, — сказала вона.
- В Парижі чоловік, тікаючи від охоронців, стрибнув з Ейфелевої вежі з парашутом, після чого його заарештувала французька поліція.
- 12 серпня 2023 року Ейфелеву вежу евакуювали на кілька годин через загрозу вибуху. Три поверхи вежі, а також внутрішній двір були евакуйовані, поки влада перевіряла чи є загроза.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.