Французькі законодавці закріпили право на аборти у Конституції

Джерело: Reuters

4 березня парламент Франції схвалив зміни до основного закону, що закріплюють право жінок на переривання вагітності. За внесення до Конституції “гарантованої жінкам свободи вдаватися до аборту”  проголосували 780 членів обох палат парламенту, проти виступили 72 депутати та сенатори.

Франція стане першою у світі країною, яка закріпила право на аборт у Конституції.

Посил усім жінкам: ваше тіло належить вам і ніхто не може приймати рішення за вас, — наголосив прем’єр-міністр Габріель Атталь.

Депутати та сенатори переважною більшістю підтримали цей крок під час спеціального спільного голосування двох палат парламенту під позолоченими стелями Версальського палацу.

Активісти за права абортів, які зібралися в центрі Парижа, підбадьорювали та аплодували, коли Ейфелева вежа виблискувала та відображала повідомлення “Моє тіло — Мій вибір”, коли на величезному екрані оголосили результати голосування.

Права на аборти визнані у Франції ширше, ніж у Сполучених Штатах та багатьох інших країнах. Опитування показують, що близько 80% французів підтримують той факт, що аборти є законними.

У Франції жінки мають законне право на переривання вагітності із закону 1974 року, який тоді багато хто жорстко критикував.

Однак, ухвала Верховного суду США у 2022 році скасувати рішення у справі Ро проти Вейда, яке визнавало конституційне право жінок на аборт, спонукало активістів підштовхнути Францію до того, щоб  стати першою країною, яка чітко захистить це право у своєму Основному законі.

Голосування 4 березня закріпило у статті 34 Конституції Франції, що “закон визначає умови, за яких жінка має гарантовану свободу вдатися до аборту”.

Зауважимо, опитування громадської думки Ifop, проведене в листопаді 2022 року, коли Національні збори голосували за закон, показало, що 86% людей підтримали поправку.

Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.

У п’ятницю, 11 квітня, парламент Данії зробив важливий крок до ратифікації угоди про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами, яка розширює права американських військових на території країни, попри суперечку щодо Гренландії.

З моменту обрання Дональда Трампа президентом США федеральні витрати збільшилися на 154 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, попри зусилля Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска щодо скорочення витрат.

У Німеччині зросла кількість нападів на автомобілі та філії Tesla, що, ймовірно, мають політичне підґрунтя.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не дозволить Брюсселю змусити її підтримати вступ України до Європейського Союзу.