Французькі законодавці закріпили право на аборти у Конституції

Джерело: Reuters

4 березня парламент Франції схвалив зміни до основного закону, що закріплюють право жінок на переривання вагітності. За внесення до Конституції “гарантованої жінкам свободи вдаватися до аборту”  проголосували 780 членів обох палат парламенту, проти виступили 72 депутати та сенатори.

Франція стане першою у світі країною, яка закріпила право на аборт у Конституції.

Посил усім жінкам: ваше тіло належить вам і ніхто не може приймати рішення за вас, — наголосив прем’єр-міністр Габріель Атталь.

Депутати та сенатори переважною більшістю підтримали цей крок під час спеціального спільного голосування двох палат парламенту під позолоченими стелями Версальського палацу.

Активісти за права абортів, які зібралися в центрі Парижа, підбадьорювали та аплодували, коли Ейфелева вежа виблискувала та відображала повідомлення “Моє тіло — Мій вибір”, коли на величезному екрані оголосили результати голосування.

Права на аборти визнані у Франції ширше, ніж у Сполучених Штатах та багатьох інших країнах. Опитування показують, що близько 80% французів підтримують той факт, що аборти є законними.

У Франції жінки мають законне право на переривання вагітності із закону 1974 року, який тоді багато хто жорстко критикував.

Однак, ухвала Верховного суду США у 2022 році скасувати рішення у справі Ро проти Вейда, яке визнавало конституційне право жінок на аборт, спонукало активістів підштовхнути Францію до того, щоб  стати першою країною, яка чітко захистить це право у своєму Основному законі.

Голосування 4 березня закріпило у статті 34 Конституції Франції, що “закон визначає умови, за яких жінка має гарантовану свободу вдатися до аборту”.

Зауважимо, опитування громадської думки Ifop, проведене в листопаді 2022 року, коли Національні збори голосували за закон, показало, що 86% людей підтримали поправку.

Британець Марк Ворган розповів, як знайшов на смітнику картину, яку через 13 років продав за 26 500 фунтів стерлінгів (близько 1,4 млн гривень). Виявлений витвір мистецтва виявився ціннішим, ніж він міг уявити.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує Україні відключенням електроенергії, якщо транзит російського газу через Україну припиниться.

Українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.

Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.