FT: Доктрину ядерної зброї РФ викладено у сценаріях підготовки до вторгнення Китаю

Джерело: FT

Російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

За словами експертів, котрі перевіряли та аналізували папери, секретні документи, з якими ознайомилися журналісти Financial Times, описують поріг для використання тактичної ядерної зброї, який є нижчим, ніж Росія будь-коли публічно визнавала.

Критерії для потенційної ядерної відповіді варіюються від вторгнення ворога на територію РФ до більш конкретних тригерів, таких як знищення 20% російських стратегічних підводних човнів з балістичними ракетами.

Це перший випадок, коли ми бачимо подібні документи у відкритому доступі, – зазначив Олександр Габуєв, директор Євразійського центру Карнегі Росії в Берліні. – Вони свідчать, що оперативний поріг для використання ядерної зброї досить низький, якщо бажаного результату не можна досягти звичайними засобами.

Російська тактична ядерна зброя призначена для обмеженого використання на полі бою в Європі та Азії, на відміну від більшої “стратегічної зброї”, призначеної для націлювання на США.

Хоча файли датуються десятирічною давниною, експерти стверджують, що вони залишаються актуальними для нинішньої російської військової доктрини. Документи показали FT західні джерела. Оборонні плани виявляють глибокі підозри щодо Китаю серед московської еліти безпеки.

Росія і Китай поглибили своє партнерство, особливо після того, як Сі Цзіньпін прийшов до влади в Пекіні у 2012 році. Війна проти України зміцнила статус Росії як молодшого партнера у російсько-китайських відносинах, а Пекін кинув Москві життєво важливий економічний рятівний круг на тлі західних санкцій. Проте, навіть коли країни зблизилися, навчальні матеріали показують, що Східний військовий округ Росії відпрацьовував численні сценарії, що зображували китайське вторгнення.

Зокрема в одному з навчань, які окреслюють гіпотетичну атаку Китаю, зазначається, що Росія, названа “Північною Федерацією” для цілей військової гри, може відповісти тактичним ядерним ударом, щоб зупинити “Південь” від просування другої хвилі сил вторгнення.

Хоча Москва наблизилася до Пекіна після військових ігор і перекинула сили зі сходу в Україну, вона продовжувала нарощувати свою східну оборону.

Росія продовжує зміцнювати та тренувати свої ядерні сили на Далекому Сході поблизу кордону з Китаєм, – заявив Вільям Альберк, директор зі стратегії, технологій і контролю над озброєннями в Міжнародному інституті стратегічних досліджень. – Багато з цих систем мають дальність лише для удару по Китаю.

Подружжя агентів ФСБ, яке скоригувало ракети РФ на лікарню в Херсоні, засудили до 15 років ув’язнення.

Вчені заявили, що до кінця століття більша частина населення світу може опинитися під загрозою заразитися хворобами, які переносять комахи, такими як малярія та денге.

Британські розвідники прокоментували скандал з Тимуром Івановим – заступником глави міноборони РФ – якого звинувачують у хабарництві.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.