Китай відправить до США великих панд у межах нової ери «панда-дипломатії»

Джерело: Reuters

Китайська асоціація охорони дикої природи співпрацює з Національним зоопарком у Вашингтоні у межах домовленості, яка може повернути більше панд до Сполучених Штатів, що свідчить про покращення дипломатичних відносин між двома наддержавами.

Протягом багатьох років Китай позичав своїх панд зоопаркам у різних країнах як послів доброї волі тварин, а також цим жестом сприяв сучасній китайсько-американській “панда-дипломатії”.

Відповідні китайські установи підписали угоди з Мадридським зоопарком в Іспанії та зоопарком Сан-Дієго в Сполучених Штатах щодо нового раунду міжнародного співробітництва у захисті великих панд, — заявив 22 лютого Мао Нін, речник Міністерства закордонних справ Китаю. — Вони також співпрацюють із Вашингтонським національним зоопарком у Сполучених Штатах і Віденським зоопарком в Австрії, щоб розпочати новий раунд співпраці.

Раніше Асоціація охорони дикої природи повідомила у своєму акаунті в соцмережі WeChat, що досягла та підписала угоди про збереження великих панд із кількома зоопарками.

Ще в листопаді 2023 року Національний зоопарк у Вашингтоні повернув трьох панд до Китаю як частину більш ніж 50-річної спадщини, залишивши зоопарк Джорджії в Атланті єдиним у США з програмою для гігантських панд.

Термін дії договору позики для чотирьох панд у зоопарку закінчується цього року, що означало, що панд у США не буде вперше з 1972 року, коли китайський уряд подарував Сполученим Штатам двох великих панд після історичного візиту президента Річарда Ніксона за часів Холодної війни.

Ми з нетерпінням чекаємо нового раунду міжнародного співробітництва з відповідними країнами щодо захисту великих панд, що сприятиме подальшому розширенню результатів наукових досліджень стосовно захисту цих тварин та інших видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також сприятиме розвитку зв’язків між людьми, — додав Мао.

Протягом минулого року між Китаєм і Сполученими Штатами були напружені відносини через низку глобальних проблем, включаючи повномасштабну російсько-українську війну, торгові суперечки та звинувачення у шпигунстві. Лідери обох країн провели кілька раундів переговорів протягом минулих кількох місяців, щоб послабити напруженість.

Довідка. Панда-дипломатія — це практика відправки великих панд з Китаю в інші країни як інструмент дипломатії. З 1941 по 1984 рік уряд Китаю дарував панд іншим країнам. З 1984 року великих панд здають в оренду, а не в подарунок через зміну політики КНР.

Верховний суд штату Вісконсин, де зараз більшість мають ліберальні судді, скасував закон 1849 року, що фактично забороняв аборти. Рішення ухвалили 4 голосами проти 3. Суд постановив, що старий закон був замінений новішими нормативними актами, які регулюють доступ до абортів, зокрема після того, як плід стає життєздатним поза утробою.

У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.

3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.