Китай відправить до США великих панд у межах нової ери «панда-дипломатії»

Джерело: Reuters

Китайська асоціація охорони дикої природи співпрацює з Національним зоопарком у Вашингтоні у межах домовленості, яка може повернути більше панд до Сполучених Штатів, що свідчить про покращення дипломатичних відносин між двома наддержавами.

Протягом багатьох років Китай позичав своїх панд зоопаркам у різних країнах як послів доброї волі тварин, а також цим жестом сприяв сучасній китайсько-американській “панда-дипломатії”.

Відповідні китайські установи підписали угоди з Мадридським зоопарком в Іспанії та зоопарком Сан-Дієго в Сполучених Штатах щодо нового раунду міжнародного співробітництва у захисті великих панд, — заявив 22 лютого Мао Нін, речник Міністерства закордонних справ Китаю. — Вони також співпрацюють із Вашингтонським національним зоопарком у Сполучених Штатах і Віденським зоопарком в Австрії, щоб розпочати новий раунд співпраці.

Раніше Асоціація охорони дикої природи повідомила у своєму акаунті в соцмережі WeChat, що досягла та підписала угоди про збереження великих панд із кількома зоопарками.

Ще в листопаді 2023 року Національний зоопарк у Вашингтоні повернув трьох панд до Китаю як частину більш ніж 50-річної спадщини, залишивши зоопарк Джорджії в Атланті єдиним у США з програмою для гігантських панд.

Термін дії договору позики для чотирьох панд у зоопарку закінчується цього року, що означало, що панд у США не буде вперше з 1972 року, коли китайський уряд подарував Сполученим Штатам двох великих панд після історичного візиту президента Річарда Ніксона за часів Холодної війни.

Ми з нетерпінням чекаємо нового раунду міжнародного співробітництва з відповідними країнами щодо захисту великих панд, що сприятиме подальшому розширенню результатів наукових досліджень стосовно захисту цих тварин та інших видів, що перебувають під загрозою зникнення, а також сприятиме розвитку зв’язків між людьми, — додав Мао.

Протягом минулого року між Китаєм і Сполученими Штатами були напружені відносини через низку глобальних проблем, включаючи повномасштабну російсько-українську війну, торгові суперечки та звинувачення у шпигунстві. Лідери обох країн провели кілька раундів переговорів протягом минулих кількох місяців, щоб послабити напруженість.

Довідка. Панда-дипломатія — це практика відправки великих панд з Китаю в інші країни як інструмент дипломатії. З 1941 по 1984 рік уряд Китаю дарував панд іншим країнам. З 1984 року великих панд здають в оренду, а не в подарунок через зміну політики КНР.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.