За 40 років у Китаї майже вдвічі зросла популяція диких панд

Джерело: Xinhua

У Китаї популяція великих панд у дикій природі за останні 40 років зросла майже вдвічі й досягла 1900 особин у порівнянні із приблизно 1100 тваринами у 1980-х роках.

Як пояснили в інформагентстві, таке збільшення популяції пов’язане з посиленням заходів захисту диких панд у Китаї.

Зокрема, у жовтні 2021 року створено Національний парк великих панд, який охоплює площу понад 22 тисячі квадратних кілометрів і забезпечує підвищений захист близько 72% диких бамбукових ведмедів.

За даними управління, площа охоронюваних територій ареалів проживання великої панди в Китаї постійно розширюється. Так, від 2012 року вона зросла майже вдвічі – з 1,4 мільйона гектарів до 2,6 млн га.

Панда або бамбуковий ведмідь є однією з рідкісних тварин на планеті, що мешкає тільки в провінції Сичуань у центральному Китаї. Її занесено до Книги рекордів Гіннесса.

У Китаї панда вважається одним із національних символів, а за полювання та вбивство панди передбачене суворе покарання у вигляді позбавлення волі на понад 10 років та конфіскації майна.

Всі панди у світі вважаються власністю Китаю. Китай не продає їх за кордон, а лише дає в оренду іноземним зоопаркам за умови негайного повернення на його вимогу.

За даними джерел президент США Джо Байден прагне, аби до саміту країн G7 лідери Великої сімки дійшли згоди щодо надання допомоги Україні з заморожених активів РФ.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.