Китай заявив Росії, що дотримуватиметься «неупередженої» позиції щодо України

Джерело: Reuters

Міністр закордонних справ Китаю Ван І провів телефонну розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Під час розмови він заявив Лаврову, що Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.

У пресслужбі МЗС КНР наголошується, що у розмові Ван І повідомив Лаврову, що Китай буде “об’єктивним і раціональним голосом” на будь-яких міжнародних багатосторонніх форумах і “активно сприятиме мирним переговорам”.

Ця заява була зроблена після того, як у китайському МЗС заявили, що міжнародні переговори в Саудівській Аравії на вихідних щодо пошуку мирного розв’язання кризи в Україні допомогли “консолідувати міжнародний консенсус”.

На переговорах у Джидді, що завершилися в 6 серпня, брали участь понад 40 країн, зокрема Китай, Індія, США та країни Європи. Росію на перемовини не запросили.

Китай направив свого спеціального посланника з питань Євразії та колишнього посла в Росії Лі Хуея, який у травні відвідав шість європейських столиць, щоб спробувати знайти спільну мову для політичного врегулювання повномасштабної війни, яка триває вже 18-й місяць.

  • Сі Цзіньпін хоче представити Китай як потужного торговельного партнера або небезпечного супротивника практично для будь-якої країни, яка сподівається досягти успіху в 21 столітті.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.

Президент Болгарії Румен Радев, відомий своїми негативними поглядами на Україну, висловив думку, що Києву перемогти Росію військовими засобами не вдасться.

Біля Вовчанська Харківської області прикордонники знищили російський пункт пілотування безпілотників.

В Україні триває 817-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 493 тисячі осіб.