Китай: переговори в Саудівській Аравії допомогли досягти «консенсусу» стосовно України

Джерело: Reuters

Міжнародні переговори у Саудівській Аравії, що відбулися у вихідні, допомогли “консолідувати міжнародний консенсус” відносно пошуку мирного вирішення кризи в Україні, заявили у міністерстві закордонних справ Китаю.

У переговорах у Джидді, що завершилися в неділю, брали участь понад 40 країн, у тому числі Китай, Індія, США та країни Європи, але не Росія.

Спеціальний представник КНР з євразійських справ Лі Хуей мав змогу “поспілкуватися з усіма сторонами щодо політичного врегулювання війни, він також вислухав думки та пропозиції всіх сторін і ще більше зміцнив міжнародний консенсус”.

Усі сторони позитивно прокоментували присутність Лі Хуея та повністю підтримали позитивну роль Китаю у сприянні мирним переговорам, – мовиться в заяві.

У заяві також зазначено, що Китай продовжуватиме зміцнювати діалог на основі своєї мирної пропозиції з 12 пунктів і “накопичувати взаємну довіру”. Утім, не вдаючись у конкретні подробиці.

На думку аналітиків, присутність Китаю свідчить про можливі зміни в підході Пекіна, але не про поворот у підтримці Москви.

Пекін відмовився засуджувати Москву за повномасштабне вторгнення, розпочате в лютому 2022 року. У КНР запропонували власний мирний план, одначе Сполучені Штати та НАТО поставилися до нього скептично.

Однак нині у Пекіні посилюється побоювання, що тривалий конфлікт зрештою дестабілізує владу Путіна.

Дводенна зустріч у Джидді була частиною дипломатичного прагнення України заручитися підтримкою, окрім своїх основних західних прихильників, звернувшись до країн Глобального Півдня, які не хотіли приймати чийсь бік у конфлікті, що вразив світову економіку.

До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН). 

За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.

2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.

Компанія Intel повідомила про відставку генерального директора Пата Гелсінгера після непростого періоду його керівництва.

56 осіб загинуло, а десятки – зазнали поранень внаслідок тисняви на стадіоні в місті Нзерекоре, що на півдні Гвінеї. Інцидент стався під час футбольного матчу, коли сутички між вболівальниками переросли в хаос.