Саудівська Аравія планує провести мирні переговори щодо України без участі РФ, – WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

Саудівська Аравія планує провести переговори між західними країнами, Україною та ключовими країнами, що розвиваються, включно з Індією та Бразилією. Планується, що Росія не братиме участі в переговорах.

Переговори щодо України мають відбутися 5-6 серпня в Саудівській Аравії в місті Джедда, куди прибудуть високопоставлені чиновники з 30 країн.

“Це відбувається на тлі зростальної боротьби між Кремлем і західними прихильниками України за підтримку великих країн, що розвиваються, багато з яких займають нейтральну позицію щодо війни в Україні”, – зазначено в повідомленні.

Зазначено, що результатом переговорів має бути мирний саміт наприкінці цього року.

Очікується, що на саміті підпишуть документ із загальними принципами закінчення війни Росії в Україні. Передбачається, що ці принципи стануть початком майбутніх мирних переговорів з Росією.

Раніше президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення, схвалене Радою національної безпеки і оборони, яке забороняє будь-які переговори з президентом РФ Володимиром Путіним.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.

Чеська ініціатива щодо прискорення постачань боєприпасів Україні зібрала 1,6 мільярда євро (1,74 мільярда доларів). Перші постачання мають надійти вже за кілька днів, повідомив 28 травня прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.