Китай візьме участь у переговорах щодо України в Саудівській Аравії

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 4 серпня, Китай заявив, що відправить високопоставленого посадовця до Саудівської Аравії для переговорів щодо війни в Україні без участі Росії.

Українські та західні дипломати сподіваються, що на зустрічі в Джедді (Саудівська Аравія) радників із національної безпеки та інших високопосадовців із близько 40 країн домовляться про ключові принципи майбутнього мирного врегулювання, щоб припинити війну Росії в Україні.

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що спеціальний представник КНР у справах Євразії Лі Хуей відвідає Джедду для переговорів.

“Китай готовий співпрацювати з міжнародним товариством, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у просуванні політичного вирішення кризи в Україні”, – заявив Ван Веньбінь, заступник гендиректора Департаменту інформації МЗС Китаю.

У середу, 1 серпня, президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається, що ця ініціатива призведе до “мирного саміту” лідерів з усього світу цієї осені, щоб схвалити принципи, засновані на його власній формулі врегулювання з 10 пунктів.

“Однією з головних цілей цього раунду переговорів буде нарешті зафіксувати спільне розуміння того, про що йдеться в 10 пунктах”, – сказав Ігор Жовква, заступник керівника ОП України.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі 31 травня у Чехії міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.